Proiectoare bixenon pentru far cu angeleyes pentru cee'd

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
saib
Posts: 77
Joined: 26 Aug 2008, 13:58
Auto:

Proiectoare bixenon pentru far cu angeleyes pentru cee'd

Post by saib »

Azi nu aveam ce face si am intrat pe un forum si uite ce am gasit.
http://bluexenon.ro/produse/angel-eyes/ ... ru-far-55w

Oare la kiutele noastre cum o arata. Asa arata la ei:
http://bluexenon.ro/galerie-foto

Si asa se monteaza pe far:
http://bluexenon.ro/detalii-montaj-proiectoare-bixenon
Si aici:
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=104738
Kia Ceed Best 1,4 So Reed VL-06-EOE xxxx VDO
Kia Ceed Style 1,6 Pewter Beige +geamuri fumurii+cheie pliabila+scaune incalzite Vl - 27 - BEK



Image

alint
Posts: 8
Joined: 24 Feb 2009, 11:48
Auto:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by alint »

Arata foarte bine pozele alea ... cred ca pe Cee'd arata de-a dreptul bestial :)

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by singlecrys »

da, arata foarte bine...cine se baga la un "tunning" foto ca sa vedem si noi cam cum ar arata pe cee`d (cine se pricepe)?? :arrow:
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

Jucarieee
Posts: 138
Joined: 15 Jun 2008, 16:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by Jucarieee »

Intr-o seara cand tocmai apunea soarele ma uitam la faruri si erau doar pozitiile aprinse.

Ma jur ca ma uitam ca prostu si nu`mi venea sa cred cum se vedea. Exact ca niste angel eyes dar finute rau de tot. E super belea.

Daca isi pune careva asa ceva sa ma anunte si pe mine.

E bestial !
I`m just a toy so ...don`t play with me !

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by scubli »

Oricat de interesante si tentante sunt pt. cateva persoane, eu unul nu mi-as pune asa ceva pe masina. Nu o luati in nume de rau, e doar o parere personala, dar angels eyes apartin BMW-ului si atat. Orice alta masina cu un update de genul nu este deloc pe placul meu. Daca as avea BMW si nu mi-as fi pus din fabrica angels eyes, probabil as fi pus aftermarket, dar in niciun caz pe alta masina.

OT: Sustin acelasi lucru si cand vine vorba de ledurile Audi.

Numai bine.

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by Razvan_G »

Chiar l-am felicitat pe un coleg de pe clubc4.ro, el are pe Citroen C4 astfel de angel eyes. Arata super tare! Nu stiu cum ar sta pe Cee'd, fiindca noi nu avem farurile prelungite (cum au i30, Focus, C4, BMW, Avensis, Opel etc. toate facelift-urile de dupa 2007) :(
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

Alexboss87
Posts: 122
Joined: 27 Mar 2008, 14:30
Auto:
Location: Bucuresti

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by Alexboss87 »

Baga si Loganu` in ecuatie (vezi poze) si ai sa vezi ca nu e chiar dupa 2007 la faru` cu ``prelungire``...parerea mea :mrgreen: .Dar un numar de telefon sa ii sune cineva sa intrebe ba` la Cee`d nu se poate?...oricum asta deja e modificare a structurii farului se desface,se drege,se taie,etc...daca nu se face etansare cum trebuie a farului dupa operatie ``transpira``...poate face scurt yo stiu..ce chinezarie o fi se inegreste cromul ala ...sunt multe de luat in discutie...sau daca exista vreun binevoitor care n-are ce face cu 300 de euroi sau cat costa...pana atunci pestele sta sub balta Cap_PDT_01_05

saib
Posts: 77
Joined: 26 Aug 2008, 13:58
Auto:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by saib »

Din cate am inteles instalarea consta doar in montarea unui proiector ce are in interior bec xenon care se printe perfect pe soclul becului de faza scurta sau lunga, treba rea este ca se desface farul dar procedura e simpla iar pachetul contine chit de lipire a farului, treaba buna este ca farurile aduc in proportie de 80 % cu farurile bixenon, si la cerere se pot vopsi in negru, ce nu imi place mie este engeleyes, dar se poate dezactiva. Eu am proiectoare cu lupa si tare mult imi place linia lumi pe care o dau. Pe mine practic ma intereseaza decat lupa si unde mai pui ca iti trebuie spalator de far. Poate vom vedea si noi un ceed cu asa ceva, eu tocmai mi-am schimbat becurile si sunt foarte multumit. (xtreme power-night guide- si pe scurta cele albastre diferenta imensa intre cele stoc si acestea)
Kia Ceed Best 1,4 So Reed VL-06-EOE xxxx VDO
Kia Ceed Style 1,6 Pewter Beige +geamuri fumurii+cheie pliabila+scaune incalzite Vl - 27 - BEK



Image

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by bumblebee »

Sincer va spun ca astea nu sunt la fel de bune calitativ cu farurile stock.
Iar xenon pe faza lunga e aiurea pentru ca nu prea mai poti da flashuri.
Nu mai zic ca si mie mi se pare aiurea sa pui Angel Eyes pe ceva non-BMW.
Kia Cee'd 1.4 best

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by misuspita »

bumblebee wrote:Iar xenon pe faza lunga e aiurea pentru ca nu prea mai poti da flashuri.
Pot sa intreb de ce?
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

Gaby_88
Posts: 5
Joined: 04 Mar 2009, 18:52
Auto:
Location: DAMBOVITA
Contact:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by Gaby_88 »

Din cate stiu poti dar farurile o sa aibe o durata de viata mai mica
dak gresesc cu ceva sa ma corecteze
sper sa nu dau informatii false :oops:

NoLimyt
Posts: 15
Joined: 14 Feb 2009, 23:53
Auto: kia cee'd sw
Location: Constanta

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by NoLimyt »

@misuspita

pai alea xenon sunt la fel de puternice ca fleshu'........ce e asa de greu de inteles? #-o

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by bubu »

@misuspita
simplu...gazul dintr-un bec xenon are nevoie de 2-3 sec pentru a se incalzi,prin urmare a se aprinde...si cum un flash il dai intr-o sec...ai inteles u.
cu legatura la proiectoarele astea bixenon si cu angeleyes,se pot monta pe orice masina,dar nu recomand...stiu pe cineva in constanta care si-a montat pe un matiz...si lumina este mult mai prost calitativ...si lumina nu mai are acea forma de "V" lungit...da oricum...daca se risca cineva sa isi monteze asa ceva...sa ne zica si noua :)

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by mykep »

scubli wrote:Oricat de interesante si tentante sunt pt. cateva persoane, eu unul nu mi-as pune asa ceva pe masina. Nu o luati in nume de rau, e doar o parere personala, dar angels eyes apartin BMW-ului si atat. Orice alta masina cu un update de genul nu este deloc pe placul meu. Daca as avea BMW si nu mi-as fi pus din fabrica angels eyes, probabil as fi pus aftermarket, dar in niciun caz pe alta masina.

OT: Sustin acelasi lucru si cand vine vorba de ledurile Audi.

Numai bine.

Idem.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by misuspita »

NoLimyt wrote:pai alea xenon sunt la fel de puternice ca fleshu'........ce e asa de greu de inteles? #-o
M-ai lămurit beton cu răspunsul asta la obiect si documentat! Pai e greu de înÈ›eles dacă n-ai văzut niciodată un far cu xenon cum se aprinde Cap_PDT_01_06. Dacă e asa cum spune @bubu, atunci e simplu, flashul nu mai e flash ci cîta faza lunga băgată în ochi. Eu presupuneam ca se aprind instantaneu, ca la cel normal, de-aia am întrebat politicos care e faza, poate ma lămureÈ™te È™i pe mine cineva.
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”