Proiectoare bixenon pentru far cu angeleyes pentru cee'd

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
dmc81
psycho driver
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 17:41
Auto:
Location: Undeva prin Romania
Contact:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by dmc81 »

Becurile xenon initial cand le aprinzi dau o lumina putin mai slaba iar dupa 2-3 secunde lumineaza la puterea lor maxima. Am xenon pe faza scurta. Deci xenon pe faza lunga pt. dat un flash nu prea are efectul scontat din aceasta cauza.
Kia Ceed 1.4 Best
Image
ODO : + 19000 km

Image

Dyce
Posts: 21
Joined: 02 Nov 2008, 16:37
Auto:
Location: Ilfov - Magurele

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by Dyce »

chiar sunt curios cum ar da faruri cu lupa pe ceed
kia ceed 1.4 best KOMPASS BLUE cu jante Msw pe 16 ,xenon pe un singur bec ramas :D

bogdan_MIB
Posts: 94
Joined: 26 Dec 2007, 03:40
Auto:
Location: Constanta

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by bogdan_MIB »

mykep wrote:
scubli wrote:Oricat de interesante si tentante sunt pt. cateva persoane, eu unul nu mi-as pune asa ceva pe masina. Nu o luati in nume de rau, e doar o parere personala, dar angels eyes apartin BMW-ului si atat. Orice alta masina cu un update de genul nu este deloc pe placul meu. Daca as avea BMW si nu mi-as fi pus din fabrica angels eyes, probabil as fi pus aftermarket, dar in niciun caz pe alta masina.

OT: Sustin acelasi lucru si cand vine vorba de ledurile Audi.

Numai bine.

Idem.
Ma alatur si eu angels eyes apartin BMW-ului si atat, dar m-ar interesa blocul optic pt xenon pe faza scurta
KIA Cee'd 1.4 GLS, Mars Red, BEST ODO141000km

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: PROIECTOARE BIXENON PENTRU FAR CU ANGELEYES PENTRU CEED

Post by scubli »

E drept, si pe mine m-ar tenta lupa pe xenon, dar nu stiu ce calitate au aceste accesorii. Sa va spun drept, nu m-as arunca pe niste sisteme de lupa xenon chinezesti.

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”