Inscriptie laterala cee'd.

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Inscriptie laterala cee'd.

Post by scubli »

Nu stiu daca a mai vrut cineva sau vrea cineva sa faca asa ceva.
Am vazut cee'd-urile de la KIA Oradea cu autocolante cu "cee'd" lipite pe lateralul portierelor. Mi-a placut la nebunie cum arata.
Ma gandesc sa-mi fac si eu 2 autocolante, pt. portierele spate cu inscriptia "cee'd", preferabil pe alb iar ca dimensiune aproximativ 20cm x 10cm. Fontul folosit a fost exact cel din inscriptia spate a masinii.

Ce parere aveti ?:)

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Inscriptie laterala cee'd.

Post by shpid3r »

s-ar putea sa dea bine, mai ales la culoarea ta. Am vazut pe un bravo bleu pe care scria modelul cu alb, si arata super (masina curata).
s-ar putea sa dea bine, daca este rezonabil ca dimensiuni. Sa pui poze :)
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Inscriptie laterala cee'd.

Post by scubli »

Din pacate nu am reusit sa-l micsorez astfel incat sa-i pastrez formatul si sa nu fie nici prea deranjant ca marime. Asa ca am renuntat, provizoriu, la inscriptia laterala cu "cee'd".
Fiind acolo mi-am scos 2 embleme "OZ Racing", sigla originala, cam de 10cm/4cm pe care le voi aplica pe portierele fata. Sa nu plec cu mana goala de acolo :))

OT: Daca tot am ajuns la firma de colante, am mai facut si cateva stickere asa ca daca mai vrea cineva din zona mea(BH, AR, SM etc) PM me. :)

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Inscriptie laterala cee'd.

Post by scubli »

Am reusit pana la urma cu embleme "OZ Racing". Mie unul imi place foarte mult cum arata. Astept pareri si de la voi :D

http://picasaweb.google.com/ScubliVlad/ ... 0937648386

AUTO FORTE
Posts: 29
Joined: 11 Feb 2009, 11:55
Auto:

Re: Inscriptie laterala cee'd.

Post by AUTO FORTE »

Frumoasa sigla OZ Racing ! :)
Va putem oferi asistenta pentru a adapta sigla "cee'd" pentru orice dimensiune/culoare.
AUTO FORTE ORADEA
E-mail: autoforte@rdslink

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Inscriptie laterala cee'd.

Post by spdblue »

@scubli arata superb, excelent, mai ales cand exista si jenti de aceiasi marca. Contrastul alb cu vopseaua masinii si culoarea jentilor este magnific, frumos.
Pentru @AUTO FORTE, mi-ar place sa fiti in Brasov. Mai rar un astfel de dealer, tot respectul meu, jos palaria.
Iar acum ca sa fiu un pic lipsit de modestie pot sa va spun ca sunt mandru ca "am venit pe lume cu pluta pe Crisul Repede." :lol:
Un gand bun si numai bine. Drum bun.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Inscriptie laterala cee'd.

Post by scubli »

@AUTO FORTE: Nu am cum sa fac sigla pe dimensiunile ce le vreau pt. ca o distorsionez. Daca o maresc in forma ei originala imi iese prea mare sigla.

@spdblue: Multumesc :D De aceasi parere sunt si eu. Normal ca din cauza jantelor am pus siglele, doar nu sunt nebun sa pun sigla OZ si sa am jante BBS :lol: Inca odata multumesc de aprecieri.

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”