Huse scaune pro cee'd

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Huse scaune pro cee'd

Post by AlinC. »

In primul rand acesta nu este un mesaj publicitar. Nu am nici o legatura cu firma respectiva, mai mult am apelat la serviciile dumnealor la o recomandare pe care am vazut-o chiar pe acest forum (am cautat, dar nu mai gasesc topicul respectiv, probabil a fost sters).

Pe scurt, am cumparat online (50% avans, 50% ramburs la livrare) huse pentru scaunele din fata. Am apelat la firma respectiva dupa ce am cautat in zadar huse in comert - pur si simplu nu exista huse pentru coupe-uri in magazinele din Iasi. Nu dau numele firmei, dar va dau site-ul: http://husa-auto.ro

Pros:
1. Material gros, semielastic, de foarte buna calitate si pare foarte rezistent. Ei spun ca e materialul de scaune de pe Golf V - n-am verificat.
2. Husele sunt foarte fixe. La prima vedere seamana mai mult a tapiterie decat a husa.
3. In setul pentru scaunele din fata (cu buzunar) intra si huse pentru tetiere si cotiera.
4. Sunt personalizate de producator pentru modelul de masina. Au cusaturi speciale pentru airbag-uri, care permit acestora sa se deschida (e un standard european, o sa va povesteasca ei.). De altfel, inainte de comanda te roaga sa le trimiti poze cu scaunele. Fantele pentru rabatarea scaunului pentru accesul la locurile din spate si fanta pentru butonul de reglaj lombar se potrivesc perfect.
5. Sunt posibile o sumedenie de combinatii de materiale si culori (vedeti pe site)
6. Husele vin cu un manual de instalare pe DVD, care contine atat o prezentare pdf, cat si un tutorial video.
7. Se pot monta cu sau fara demontarea scaunelor.
8. O sa va surprinda placut sistemele de prindere. Sunt destepte si nu se vad.
9. Ca firma se lucreaza excelent cu ei. M-au sunat de vreo 3 ori de-a lungul comenzii si, surprinzator pentru Romania, oamenii aia chiar vor sa-ti vanda ceva de care sa fii multumit! (Dupa calitatea huselor acesta este de altfel al doilea motiv pentru care va scriu acest review).

Cons
1. Pret. Un set de 2 huse fata + tetiere + cotiera= 180 eur+TVA. Si am mers pe cea mai ieftina combinatie. Dar merita.
2. Instalarea mi-a luat cam 2 ore si m-am ales cu degete exfoliate si o febra musculara pe urmatoarele 2 zile. Cum spuneam, stau foarte fix pe scaune :)

PS: Acum regret ca n-am optat pentru imitatia de piele sau un design mai sport. Asta e, m-am temut de teapa ca sa fiu sincer, erau ceva bani.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by patton »

KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by AlinC. »

Been there, done that.
Si once again: vorbesc de pro ceed nu de ceed.

Nu vad pe husele de acolo:
- decupaj pentru butonul de rabatat scaunele din fata pentru acces in spate
- decupaj pentru butonul de reglaj lombar

Also, nu poti imbraca partea de jos a scaunului pentru ca ai ditai maneta de reglare pe inaltime a scaunului.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by LeCCa »

foarte interesant , ms de info :D
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by scraachmyback »

Sal.. man urca si u niste poze sa vedem si noi cum arata scaunele cu noile huse.

-Nicu-
Posts: 73
Joined: 15 Nov 2008, 17:20
Auto:
Location: Bucuresti/Constanta
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by -Nicu- »

Sa stai pe huse sanatos, ca sa zic asa :lol:

N-ai incercat sa te duci la ei sa le monteze? Vad ca au dealeri in mai multe orase, chiar daca-s din Tg. Mures.

@scraachmyback uita-te pe site, sunt multe poze

Oricum ar fi fost fain sa le faci niste poze, sa vedem cum ti le-ai luat :P
A friend with weed is a friend indeed! :smt033

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by AlinC. »

Nici poze cu masina n-am apucat sa fac, am avut o perioada criminala la munca.
Sper sa rezolv saptamana asta cu toate.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

xxlcenter
Posts: 10
Joined: 02 Sep 2008, 13:49
Auto:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by xxlcenter »

Salut, sunt reprezentant al firmei de unde si-a cumparat domnul AlinC. huse. In legatura cu pretul vreau sa va spun ca pentru 2 scaune+personalizare cu logo pretul este de 145 EUR+TVA(varianta textil). Montajul poate fi efectuat atat la firma noastra cat si la dealerii care sunt postati pe site. Comenzile se pot da de asemenea la dealeri sau direct la noi. Va multumesc.

-Nicu-
Posts: 73
Joined: 15 Nov 2008, 17:20
Auto:
Location: Bucuresti/Constanta
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by -Nicu- »

Foarte frumos din partea dvs ca ati postat aici =D>

Multumim pentru informatii.
A friend with weed is a friend indeed! :smt033

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by AlinC. »

xxlcenter wrote:Salut, sunt reprezentant al firmei de unde si-a cumparat domnul AlinC. huse. In legatura cu pretul vreau sa va spun ca pentru 2 scaune+personalizare cu logo pretul este de 145 EUR+TVA(varianta textil).
Atunci imi puteti va rog explica de ce mi-ati emis facturi in valoare de 672.84 lei?!!
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by misuspita »

...
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

xxlcenter
Posts: 10
Joined: 02 Sep 2008, 13:49
Auto:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by xxlcenter »

AlinC. wrote:
xxlcenter wrote:Salut, sunt reprezentant al firmei de unde si-a cumparat domnul AlinC. huse. In legatura cu pretul vreau sa va spun ca pentru 2 scaune+personalizare cu logo pretul este de 145 EUR+TVA(varianta textil).
Atunci imi puteti va rog explica de ce mi-ati emis facturi in valoare de 672.84 lei?!!
Valoarea defalcata este urmatoarea:
1. Huse 2 scaune - 131 EUR
2. Personalizare logo Kia - 14 EUR
Cursul EUR-RON a fost in ziua aceea la BNR de 3,8090 RON pt 1 EUR. Avand in vedere ca firma noastra lucreaza cu banca pe care o aveti trecuta in factura(pt a nu-i face reclama), valuta se cumpara la un curs superior cursului BNR. Cursul la care dvs vi s-a facturat in acea zi a fost de 3,9 RON pt 1 EUR. Calculand si inmultind si TVA-ul va iesi factura pe care ati primit-o.
Nu avem niciun motiv sa inselam clientii, ci dimpotriva dorim ca toti clientii sa fie multumiti de produsul oferit si de modalitatea in care ne-am ocupat de comanda.
Va multumim pt increderea acordata inca odata si ne cerem scuze daca s-au creat confuzii cu privire la facturare. Prin aceasta interventie incercam doar sa fim transparenti. Daca mnai aveti nelamuriri, va stam la dispozitie telefonic.

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by AlinC. »

Corect, greseala mea: in primul post pretul includea TVA.

Nu cred ca m-ati inselat, de altfel m-am declarat extrem de multumit de husele voastre si v-am recomandat aici. Doar ca nu mai pricepeam cat costa.

Scuze.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

-Nicu-
Posts: 73
Joined: 15 Nov 2008, 17:20
Auto:
Location: Bucuresti/Constanta
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by -Nicu- »

Pana una, alta: THIS THREAD IS WORTHLESS WITHOUT PICS :P
A friend with weed is a friend indeed! :smt033

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by scraachmyback »

Salz golegi... prin Bucuresti avem vre-o firma care sa imbrace scaunele in piele dar nu la preturi gen 300euro/2 scaune...
ceva linkuri pls daca stiti ... ma tot chinui sa fac si eu ceva la masina dar nu gasesc nimik sigur ... :(
i'm waitin' :D

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”