Suport schiuri !!!

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
B06DAN
Posts: 304
Joined: 13 Oct 2009, 16:30
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Suport schiuri !!!

Post by B06DAN »

Pana alaltaieri aveam aceleasi probleme ca si voi.
Am gasit pagina : http://www.portbagajeauto.ro/contact.html si am vorbit la telefon si mi-au zis ca trebuie sa fac o comanda la adresa lor de mail (pentru sucursala Bucuresti) si am comandat atat bare transversale cat si suportii de schiuri (am ales varianta cea mai ieftina, cu bare rectangulare de otel si suporti de schiuri de la firma Hacr dat fiindca nu le voi folosi decat cateva weekenduri pe sezon - pentru mine e un calvar sa ma duc pana in Austria ca trebuie sa traversez Romania). Mi-au venit in mai putin de 24 ore, le-am desfacut si se monteaza extraordinar de usor, au instructiuni si au si cheie inbus dinamometrica. M-au costat cu totul 530 ron (au transport gratuit dar daca te duci la magazin, iti asigura si montajul lor).
Nu am incredere in suportii magnetici deoarece, chiar daca nu se dezlipesc, se pot misca si daca intra nisip, praf sau alte impuritati intre suporti si pavilion, ar putea ramane semne si zgarieturi.
Barele longitudinale fixe sunt OK, dar tot trebuie bare transversale de fixat pe lele precum si suportii de schiuri.
Eu nu vreau sa le folosesc permanent si vreau sa le demontez dupa fiecare iesire. Pot fi si lasate pe masina (au incuietori cu cheie) dar strica la aerodinamica si, mai mult ca probabil vor suiera la viteza.

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Suport schiuri !!!

Post by bondalicir »

salutare. tot de la ei am luat si eu, ca deschisesem un topic si eu legat de suport schi. eu am scapat mai ieftin, ca am bare longitudinale (sw) si am dat cam 400ron cu bare si suporti din otel de 60cm tot de la hakr.
sunt super ok. am folosit deja pt un drum la vatra dornei. chiar nu fac zgomot. am mers cu maxim 110 ca nu au fost conditii de mai mult.
sunt de calitate...
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”