Kit tuning exterior

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Kit tuning exterior

Post by djniki4 »

Am vazut o multime de firme care fac tuning la masini, m-ar interesa sa ii schimb spoileru, bara si pragurile( sau sa prelungesc spoileru si bara cu ceva dragut ) . Credeti ca afecteaza cu ceva garantia masinii?

ceva in genul :
Image
Image

incognito
Posts: 170
Joined: 08 Jun 2008, 14:05
Auto: Kia cee'd HB, 1.4 GSL, 109 CP
Location: Bucuresti

Post by incognito »

Uite si aici ceva interesant (daca mai vrei si alte idei):

http://www.ath-hinsberger.de/tuning_maz ... l/-/lang/1
Black Pearl Kia cee'd HB, 1.4 GSL, 109 CP, MT, LX
> august 2008 / ODO 138000 km +
> jurnal de bord

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Post by Nick3i »

@incognito Kit de ala am vazut la Rodav in Vaslui ... ceva de genu ca in poze ... daca nu chiar ala
Kia Cee'd 1.4 LX BEST Kompass Blue B 75 WEU
Nick's Cee'd

Image

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by djniki4 »

mersi incognito, site-ul acela, chiar ca acolo vreau sa o fac. Credeti ca afecteaza cu ceva garantia? ca pana la urma se face o prelungire de spoiler+ bara si le baga in "suruburi" si nu vad cu ce ar afecta garantia.[/b]

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

S'ar putea sa aiba pretentia ca pentru garantia anticoroziune sau ceva de genu sa faci montajul la ei.
In mod normal n'ar trebui sa ai probleme daca le montezi in alta parte ... insa nu poti sti niciodata
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by djniki4 »

@andrei0241

Rugina la spoiler sau bara nu prea cred ca o sa apara daca montez o prelungire draguta, poate la praguri apare rugina. Cat despre kit-ul acela XR de la ei, nu merita nici un ruptul capului 2000 de euro. Cu 20 hai 25 de milioane am rezolvat problema cu tuning-ul.

Vreau sa cumpar niste jante pe 16, cat trebuie sa fie ET-ul?parca 51, ma insel? pot sa pun de 40,45?

Alexzander
Posts: 19
Joined: 19 May 2008, 21:42
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Alexzander »

Salutare !! Am tot stat sa caut ceva "palpabil" ca sa zic asa , adica ceva ce se poate cumpara nu sf-urile (frumoase ce-i drept ) de pe site-uri. Am gasit site-ul asta http://www.drive-test.ro/galerie.php?ar ... ole_masini . Aici este prezentat un Cee'd dar kitul merge mai mult ca sigur pe toate modelele Cee'd :). Dupa cum se poate intelege din poze dak te uiti mai atent Body Kit-ul este de fapt aplicat peste barele de protectie existente, ceea ce este foare "ergonomic". Am fost azi la showroom-ul de pe Iuliu Maniu, si dupa ce i-am zis mesterului de acolo ce vreau sa-mi iau , l-am intrebat si de kitul exterior. Si el chiar stia k este in romania asa ceva :) chiar mi-a confitmat ca este aplicabil peste cele existente :), iar ca bani nu cred ca sare de 1000 euro poate chiar mai putin. Mai am link-ul asta http://picasaweb.google.com/XLR.Megatron/KiaSport . Acolo mai sint si in alte culori, am facut si o selectie cu un set de jane de pe www.janta.ro
Voi cumpara in toamna: Kia pro_cee'd 1.6 GSL MT STYLE + cateva optiuni: Geamuri fumurii, Jante si anvelope - 225/45 R17W, parbriz-geam cu protectie UV, presuri interioare tip carpeta, senzor parcare, culoare alba(Casa White).

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Rugina la spoiler sau bara nu prea cred ca o sa apara daca montez o prelungire draguta
Cum ar putea sa apara rugina daca sunt facute din plastic? :)

mihai_u
Posts: 41
Joined: 19 Mar 2008, 05:19
Auto:
Contact:

re

Post by mihai_u »

Salut,
M-am uitat eu pe catalog acum cateva zile, ca m-a interesat si pe mine
prelungirea spate este in jur de 280 de euro
grila radiator XR este 170 de euro
Prelungirea fata parca tot in jur de 280-300 de euro
Pragurile chiar nu mai stiu.

Toate preturile erau fara TVA si fara montaj
Asa ca spor... daca are de gand cineva sa-si ia.
Eu mi-am comandat doar grila sport :D
Probabil ca-mi iau si terminatia de la bara din spate, pentru ca arata super tare.. si ar arata smecher cu un final dublu. O sa ma interesez si de asta.. si va anunt care e situatia.
Kia Cee'd 1,6 HP 115 -> 143 (realy HP), full+xenoane

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

O grila 600 ron ???? :shock: merci, da' nu!
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

mihai_u
Posts: 41
Joined: 19 Mar 2008, 05:19
Auto:
Contact:

re

Post by mihai_u »

stiu... din pacate sunt foarte foarte scumpe :(
insa asta e...
Kia Cee'd 1,6 HP 115 -> 143 (realy HP), full+xenoane

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Oare nu poate fi cumparata o plasa de calitate si montata pe grila originala!? :?:
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

gabz
wiiiiiii
Posts: 269
Joined: 12 Nov 2007, 00:47
Auto:
Location: Craiova

Post by gabz »

esti pregatit sa-ti sacrifici grila? ca trebuie taiata. si trebuie sa te gandesti sa trebuie fixata plasa foarte bine daca vrei sa fii sigur ca iti ofera si protectie contra "indienilor" si a altor personaje puse pe facut rost de suveniruri
_____________
1.4 GSL Best- Kompass Blue-nici un optional, ca doar am primit-o in 2 saptamani :p

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Merita studiata problema ... vazusem p'aici o incercare de asa ceva
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

am tras eu o incercare acum ceva timp.

viewtopic.php?t=1645&highlight=grila
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”