Stopuri clare pentru cee'd (lexus,mazda style)

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Mykep a zis aici "un far e 740 ron, atat era trecut pe devizul care l-am dus la casco", iar cum 500 euro inseamna sub 2000 ron, si tinand cont ca 740 ron e un far normal ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Arnold12 wrote:Eu cred ca da.
500 EUR mi se pare si mie foarte mult - oricum cred ca aftermarket nu sunt sanse sa produca cineva prea curand deci la reprezentante trebuie intrebat
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

tibitu
Posts: 145
Joined: 13 Feb 2008, 20:10
Auto:
Contact:

Post by tibitu »

dar stopuri negre sau cu tenta fumurie pt pro ceed sunt?sau se pot face legal si daca da unde?

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by Bogdang »

cu un levier eu zic ca le poti face sa fie mult mai clare decat sunt acum... fiti mai seriosi...ceed-ul chiar are stopuri faine, nu se compara cu passat-ul ce-i drept, dar oricum. Eu sunt de acord ca sunt anumite chestii care pot fi imbunatatite (angel eyes la unele masini de exemplu) dar in rest...
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: STOPURI CLARE pt. CEE'D

Post by crys_bb »

baieti....gusturile sunt indiscutabile....dar daca vreti astfel de modificari....mai bine asteptati sa iasa pe piata.....exemplu: golf 4 s-a vandut destul de bine si kia ceed se vinde pe masura......la golf au aparut repede piese de tunning(multe masini...multi doritori)...asa sta treaba si la ceed...ce rost are acum sa dai comanda la service dupa faruri cu tenta neagra si dai o carutza de bani?cand poate peste 6 luni or sa scoata diverse firme de tunning faruri cu tenta neagra si lupa(cu xenon) sub pretul astora de la kia!
parerea mea.....si eu vreau sa mai modific la sidulica cate ceva ....dar am rabdare !
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: STOPURI CLARE pt. CEE'D

Post by Ogy »

-pt tenta neagra la stop vezi ca exista spray negru pentru stopuri -exact asa sa ceri
-ai grija ca ceilalti din spate nu prea o sa mai vada mare lucru din pozitia si stopul tau decat cel de pe mijloc sus....nu e recomandat
-am vazut treaba asta pe o super nova si am intrebat si acesta a fost raspunsul

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: STOPURI CLARE pt. CEE'D

Post by c.ciprian »

Dati cu spray sau lipiti scotch... si pe urma sa-l injurati pe ala din spate ca nu a vazut cand franezi si te-a izbit in spate...

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: STOPURI CLARE pt. CEE'D

Post by crys_bb »

corect c.ciprian si daca ala care te izbeste in spate e baiat destept.....la constatari avarii iesi campionul si ii dai asigurarea sa isi faca masina pt k modificarea nu e aprobata de cei de la R.A.R.
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”