Folie geamuri

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

ca sa ma bag si eu in seama, cine o fi comandat maybach, si nu i-au ajuns banii de geamuri fumurii originale, de a trebuit sa lipeasca folie in Romania?! amarat rau ala.... :(
si poate si jantele erau din tabla si i-a pus aici un set de logan la oferta pe jante.ro
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

twiny
Posts: 160
Joined: 01 Jun 2007, 13:20
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by twiny »

mmm....caldura mare monser!!! si ai mai luat un post!!!
Sunt diferente mari intre folie si geamuri ionizate!!! Si poate ne-a pacalit dealer-ul ca nu putem comanda.....
Sunt mai multe chestii la mijloc....asa ca mai bine vezi de treaba..
KIA Ceed 1,4 black pearl B-68-WXP

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

@tiny, stai binisor, a fost o gluma... ca doar si pe site-ul lu' maybach tot luneta si doua geamuri spate sunt fumurii :lol: o fi uitat ala de si-a procurat vaporu sa comande geamurile mai inchise la culoare.... :lol:
sau l-o fi comandat prin mica publicitate, nu a mai dat nasu' cu Mr. PLM.... ca nu cred ca erau prea scumpe pe lista de optionale.... daca nu cumva nu apucasera sa publice lista de optionale... cam ca la noi prin iunie! :lol:
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

mpatachia
Posts: 96
Joined: 29 Jul 2007, 15:25
Auto: Kia ceed
Location: Ilfov

Post by mpatachia »

Ma bag siu eu, undeva prin Octombrie vine masina
Ceed Best Mars Red

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Cum ramane cu "infoliatul"?Si eu vrea sa merg(din pacate nu a venit inca masina dar sper ca pana la inceputul lunii viitoare sa ajunga)...

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

din cei carora le-a venit masina, care vreti sa va puneti folie?
v-ati hotarat unde?
eu vreau sa ma duc in prima sau a doua saptamana dupa livrare sa foliez geamurile, dar inca nu m-am hotarat unde, si ar fi bine sa mergem mai multi (din motive de discount)
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

A pus careva folie pe Cee'd? Daca da ... de care si la ce pret? Frati'miu se gandeste sa'si puna p'a lui ... si ar fi fost utile niste poze pentru a se hotari la intensitatea foliei ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

daaa vrem poze..si preturi...poate asa ne decidem mai repede!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

De pret m'am interesat ... din vorba in vorba pe la prieteni. Ptr Cee'd, doar ptr geamuri spate si luneta, ar fi vorba de 200-400 ron (depinde daca o pun la un atelier specializat sau in acasa, in garaj, la cineva care lucreaza in timpul liber si pe cont propriu, dar imi asigura foliile de autentificare RAR). Ramane acum sa stabielsc ceva oficial. Oricum ... cam 300-350 e pretul mediu, insa nu stiu ezac ce tip de folie se foloseste
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

gogu wrote:din cei carora le-a venit masina, care vreti sa va puneti folie?
v-ati hotarat unde?
eu vreau sa ma duc in prima sau a doua saptamana dupa livrare sa foliez geamurile, dar inca nu m-am hotarat unde, si ar fi bine sa mergem mai multi (din motive de discount)
Si eu sunt amator , dar inca nu a venit masina.Probabil la mijlocul lunii viitoare.Chiar daca sunt din Ploiesti pot veni in Bucuresti pentru asa ceva.Poate ai ocazia sa aflii tu mai usor unde se poate pune folia.Mai tinem legatura ...

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

de aflat am aflat unde se pune folie, dar preturile par cam mari acolo. trebuie sa mai sap.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

gogu wrote:de aflat am aflat unde se pune folie, dar preturile par cam mari acolo. trebuie sa mai sap.
Sapa vreo 2-3 saptamani pana imi vine si mie masina si apoi ne "combinam".Oricum trebuie sa fac folierea pana ii pun alarma.Dar intai sa vina ceed-ul .

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

:) eu cam vreau sa o foliez in urmatoarele 2 saptamani, numai sa gasesc unde si sa imi convina pretul si sa am incredere in firma respectiva.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

eu o sa mai aman folia o vreme din lipsa de timp si bani (nunti, teambuilding, o vacanta tarzie ...)
in pagina 3 e o lista cu cei care s-au anuntat ca ar vrea folie si am scris si ce vorbisem la telefon la expertdetailing; reducerea care se da pentru mai multe masini e de circa 10% la peste 5 masini.
daca aveti alte oferte, postati-le aici
daca ati pus deja folie (mai ales pe vreun cee'd negru), rogu-va poze!
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Haideti sa facem o lista cu cei care doresc sigur folierea.Daca sunt mult doritori putem face mai multe "grupe".Dca deja sunt 2o care doresc si reducerea este substantiala,sa intr ein prima transa.Eu nu pot s-o fac (normal)pana nu primesc masina, dar sunt dispus ca dupa doua trei zile dupa ce o primesc si vad ce si cum se prezinta sunt dispus sa ma bag la foliere .Asta dupa 15 oct. cand probabil o sa am masina.

.

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”