Folie geamuri

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

buggyba wrote:aia e cea mai ieftina si pentru geam spate simplu; din cate am vazut ceedul are dublu, deci mai pune un milion juma
si eu ma cam uit la 3M drept sa-ti zic :D
cand se refera la geamuri spate duble se refera la masini break... gemuletul ala prapadit de pe spate de la cee'd nu are rol functional prea mare si are o suprafata foarte mica.

pe mine ma bate un gand de Llumar, nu 3M. si oricum preturile din PDFul ala sunt orientative, ca atunci cand mergi la ei, poate o sa vrei alta culoare sau alta transparenta, si se strica jucaria :D

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

OK, dar tine cont ca ai geam din 2 bucati pe spate si pretul e de 4,6 mil
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Eu sunt curios daca sunt bune Samurai ... Ca m-ar tenta si pe mine dar nu prea am vazut la nimeni. LLumar stiu ca sunt ok dar si un pic mai scumpe. Ramane de vazut, daca reusim sa ne strangem mai multi si sa negociem o reducere se merita.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

kokolino wrote:si eu vreau sa-mi pun dar tot asa cam peste vreo 2-3 luni ca nu mai am bani decat pt concediu la mare... :D deja suntem 2! ne mai strangem vreo 4-5 poate chiar mai multi si poate le punem cu 3-4 milioane, :lol:
si eu sunt hotarat pentru cam peste 2 luni, deci numarati-ma si pe mine... e sigur, voi pune si pe fata daca voi avea geamu` :D

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

da, si eu vreau folie :D dar dupa ce imi vine masina...
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pe fata, chiar si folie foarte deschisa la culoare, si tot se merita pentru rolul antiefractie ;)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

andrei de ce n-ai zis kestia asta acu` o saptamana? va recomand... e nashpa tare s stai 2 sapt fara geam la usa, sau cu celofan...

silvio
Posts: 97
Joined: 10 Jun 2007, 02:15
Auto:
Location: Bucuresti

Post by silvio »

ma bag si eu la folie daca ne strangem mai multi .
Samurai au nuantele mai inchise .
EX KIA CEE'D 1,6CRDI 115cp pewter beige B-67-XMC 62000km
CLIO RS 197 rosu B-94-NUW

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

@dre_andrei ... chiar daca'ti ziceam acum 2 saptamani ... poate ca nu ma bagai in seama, sau mai amanai. Ce'a fost a fost ... ata ete ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

Daca mai asteptati pana in Octombrie cand imi vine si mie jucaria particip si eu la grup. Daca nu, pot astepta urmatorul grup sau pot face un demers pe cont propriu.

Astept cu interes poze cu cee'd-uri infoliate.
Cee'd 1.4 BEST Neagra - B 98 RMX

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

in asteptarea ceedului...ma mananca telefonul si ... am sunat iar la expert detailing :

- intr-adevar gemuletele mici din spate nu conteaza ca geamuri duble, deci pretul pentru 'infoliat' ceedul este cel pt laterale spate si luneta (ex. samurai - 327 ron)

- daca venim de pe un forum auto, ofera gratuit o spalare si o ceruire

- daca ne adunam mai mult de 5 masini, fac reducere de 5% pt Samurai si 10% pt Llumar; nu e mult, dar n-am negociat nimic, cu atat au sarit ei din prima...mai vedem cu va fi in septambrie-octombrie, deocamdata eu am numarat 7 (koko, ajax, dre_andrei, gogu, silvio, mixer si subsemnatul), poate facem de 10+ pana atunci si scoatem un 15 cu 20%.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

twiny
Posts: 160
Joined: 01 Jun 2007, 13:20
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by twiny »

saltare,
Ma bag si eu ca al meu va fi negru!!!! Dar parca as vrea sa vad inainte o masina lucrata de baieti!!!
KIA Ceed 1,4 black pearl B-68-WXP

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Trebuie sa ne strangem peste 20 zic eu :). Oricum in august vin majoritatea deci in septembrie sau octombrie este cel mai bine zic eu sa ne mai revenim cu banii. Eu inca nu stiu sigur ce sa aleg ..Samurai sau Llumar ..mai studiem problema
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

twiny wrote:saltare,
Ma bag si eu ca al meu va fi negru!!!! Dar parca as vrea sa vad inainte o masina lucrata de baieti!!!
pe site (la www.expertdetailing.ro) au galerie de imagini si se lauda ca au facut si maybach...eu zic ca-i de bine :wink:
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Poa sa fie si naveta spatiala, procedeul e acelasi.

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”