Pride

Ce alte modele mai sunt şi ne interesează?
Post Reply
User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Pride

Post by Gerula »

Da, tocmai scriam un post despre "de ce am ales Cee'd" si mi-am dat seama ca nu am vazut pe nicaieri o vorba despre primul model Kia importat in Romania si anume "KIA PRIDE".
Ar fi interesante comentarii de la posesori asupra fiabilitatii modelului.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

SOSO_PRIDE
Posts: 9
Joined: 14 Jun 2008, 14:06
Auto:
Location: oradea

Re: Pride

Post by SOSO_PRIDE »

Gerula wrote:Da, tocmai scriam un post despre "de ce am ales Cee'd" si mi-am dat seama ca nu am vazut pe nicaieri o vorba despre primul model Kia importat in Romania si anume "KIA PRIDE".
Ar fi interesante comentarii de la posesori asupra fiabilitatii modelului.
am eu kia pride :D :D
kia pride glx underconstruction

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

Mai e un KIA Pride in langa Posta Titan (B-xx-PGD)

unimog
Posts: 14
Joined: 02 Sep 2009, 17:00
Auto:

Re: Pride

Post by unimog »

Cam tirziu, dar va pot da o lista cu o gramada de Kia Pride care inca mai functioneaza. Mai intereseaza pe cineva subiectul? Eu am 2 in garaj, unul cu 3 usi si unul cu 5, varianta scurta. Oricum sunt foarte fiabile, am avut unul de nou din 1999 si pina in 2003 si am mers cu el 230000 fara probleme. Un fost coleg de al meu are unul care a depasit 340000 si inca il foloseste, doar cu o segmentare. Concluzia mea este ca si a meritat banii una ca asta si mi pare rau ca nu se mai face ceva de genul asta, putere mare, demaraj bun pina pe la 70 la ora si consum mic. Ideala pentru oras, dar a facut fata si deplasarilor de afara.

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Pride

Post by tipitip »

Thou can be proud of thy pride unimog!

Brrr... sper că ne poţi onora aniversarea cu băbuţele tale. Sau măcar cu una [-o< . Nu pot să uit pride-ul ăla stickerit de la Marea coloană, faptul că am văzut multe pride-uri având la număr KIA: B 35 KIA coleg de serviciu, 36 văzut des... oricum, multe!

Deci...?
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Post Reply

Return to “...ce am omis?”