O greseala necesara

Ce alte modele mai sunt şi ne interesează?
Post Reply
fristici
Posts: 229
Joined: 24 Oct 2016, 09:07
Auto: Kia Sportage

O greseala necesara

Post by fristici »

Stiu ca nu postez unde trebuie, dar nici o sansa sa fie postul bagat in seama la sectiunea destinata :D

As vrea sa achizitionez o Kia Stonic, dar nu stiu nimic despre ea, decat din filmuletele de pe youtube, a testat-o cineva? Ceva pareri? La drive test la mine in oras nici o sansa sa fie vreodata. Eram hotarat sa merg sa iau o pocnitoare de Logan cu motor de 0.9, dar am vazut o Stonic pe OLX si parca scrie numele meu pe ea. E alba, cu dotarile pe care le vreau si e 12 mii ! 1.7 dsl, are doar 6.000 km
Kia Sportaj 1.7 DSL 2016

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5231
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: O greseala necesara

Post by Nesta3 »

Eu de la analfabeti din astia nu as lua.E adusa de afara, habar nu are ce motor are,nu stii daca are garantie valabila sau nu.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

fristici
Posts: 229
Joined: 24 Oct 2016, 09:07
Auto: Kia Sportage

Re: O greseala necesara

Post by fristici »

Mda, intr-adevar, si mie mi s-a parut dubios, ba chiar m-am gandit ca poate fi furata :)) . Dar stii faza cu "cred ca a dat norocul" peste mine :)) si am zis si eu asa... Nu stiu ce sa spun... am nevoie de o masina de tras o remorcuta plina cu fructe vara, timp de o luna, iar in restul anului sa fie masina de oras. Nu stiu spre ce sa ma orientez in acest pret, 12 mii ... :-s
Kia Sportaj 1.7 DSL 2016

Noname
Posts: 11
Joined: 10 Jan 2018, 19:26
Auto: -
Location: București

Re: O greseala necesara

Post by Noname »

Arata bine și pe interior, eu am făcut drive test cu motorul 1.0tgdi și mi-a plăcut. Singura problema acum e prețul, la 16500 euro (varianta configurata de mine) ma pot îndrepta către ceed

Adrian Ciobotaru
Posts: 50
Joined: 06 Sep 2020, 22:34
Auto: Niro hibrid fara plug-in
Location: Brasov

Re: O greseala necesara

Post by Adrian Ciobotaru »

Recomand cu incredere Kia Stonic, varianta cu motor semi-hibrid (mild hibrid)... are acea cutie de viteze manuala dar robotizata... motorul are turbina, deci are putere... l-am testat pe Kia ceed si trage impresionant de bine...
iar, datorita mild hibrid-ului, veti avea o excelenta economie de combustibil, dar si un boost de putere...
Deci... Kia Stonic: NUMAI DE BINE !

Singura retinere: Stonic-ul nu este pentru persoane mai ponderale :) ... pentru ele, recomand Niro (mai incapatoare chiar si decat Sportaj)...
in schimb, Stonic-ul este ideal pentru doamne, domnisoare sau domni care nu sunt supraponderali (ca mine)...
Niro 1.6 gdi DCT hybrid, confort, 2020.

Post Reply

Return to “...ce am omis?”