salut toti membrii acestui club

Post Reply
Elcoci
Posts: 1
Joined: 14 Oct 2010, 15:23
Auto:

salut toti membrii acestui club

Post by Elcoci »

in urma cu ceva timp m-am dus la serviceul Mit Motors pt o diagnoza k imi statea check engine-ul aprins in bord si imi consuma la drum in jur d 12 % eu avand un motor de 2.0 CRDI, stau pt o diagnoza cam 6 ore si nu am primit nici un raspuns de la ei, nici ce are nici nimic, imi deschisese comanda pt pompa de injectie. dupa ceva timp ma duc la un alt cervice, am facut diagnoza si am constatat cu stupoare ca injectoarele mele erau duse, desi masina are doar 65 d mii d km si nu am alimentat decat din peko, dau injectoarele jos si constat ca 2 injectoare erau schimbate (erau ruginite, cine stie cum arata si unde sunt montate atunci stie k nu au cum sa fie ruginite ca 3 sferturi din injector sta in ulei, la culbutori), marog, m-am dus sa le fac, am dat o poala de banii, acum merg dar nu cum trebuie, trebuie acum sa le rebag in memoria calculatorului, adica se le "invat" cu motorul, ajutati-ma si pe mine cu un sfat unde m-asi putea duce sa fac acest lucru, ca sincer la kia nu mai vreau sa ma duc, mi-a ajuns cati banii am bagat in ea, va multumesc!

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: salut toti membrii acestui club

Post by alpinad »

eu zic sa incerci si la IMG!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: salut toti membrii acestui club

Post by misuspita »

N-am avut probleme legate de motor (sper sa nici nu am) insa la cele de caroserie/cheie am fost f multumit de IMG. Recomand pentru operativitate si rezultate.
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

Post Reply

Return to “Carens”