Filtru aer Mann sau Mahle

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
User avatar
HanSolo
Posts: 38
Joined: 09 Jun 2009, 13:04
Auto:

Filtru aer Mann sau Mahle

Post by HanSolo »

Salut!

Ultima data cand am fost la revizie, mesterul mi-a comunucat ca filtrele Mann sau Mahle (nu imi aduc aminte care) nu sunt acceptate.
Ma poate lamuri cineva?

As dori sa cumpar un filtru nou de aer. Ma poate ajuta cineva? Vreun magazin de incredere sau poate are pe acasa...

Multumesc!
Kia Ceed City 1.6 GLS SoRed - misto

Consumul de alcool (excesiv) si tutun (oricat de putin) dauneaza grav sanatatii tale si a celor din jur!!!

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Filtru aer Mann sau Mahle

Post by Misu »

nenea mesterul si-a cam batut joc de tine:cum adica nu sunt acceptate?a facut producatorul teste tehnice de utilizare indelungata cu filtrul respectiv si a ajuns la concluzia ca dauneaza functionarii motorului?dupa teste, a anuntat oficial acest lucru?tu alegi daca folosesti piese de origine sau similare de la alti producatori-iti recomand sa citesti topicul viewtopic.php?f=44&t=7184&start=0&hilit=sender78 unde sender a explicat exact cum sta treaba din punct de vedere legal.dovada ca in bucuresti mit (service-ul importatorului) si img te accepta cu propriile consumabile.
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

tornadomiron
Posts: 17
Joined: 26 Sep 2010, 18:08
Auto:

Re: Filtru aer Mann sau Mahle

Post by tornadomiron »

As dori sa aflu sa unde este pozitionat sensorul MAP si care este culoarea firului de semnal al acestuia pt. o masina kia ceed 1.4 benzina 2008. Vad doua mufe a cate trei fire la intrarea admisiei de aer la motor una deasupra si una lateral si nu stiu unde se afla sensorul map.
Multumesc.

Post Reply

Return to “Generalităţi”