jante aliaj turcesti komertal, bune sau rele?

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
User avatar
cristioprea
Posts: 69
Joined: 29 Dec 2010, 20:06
Auto: kia ceed
Location: Bucuresti/Pitesti

jante aliaj turcesti komertal, bune sau rele?

Post by cristioprea »

Salut. Am deschis acest topic, sper ca in sectiunea care trebuie, in ideea sa aflu si eu parerile voastre in privinta jantelor KM. Am auzit diverse impresii si pareri ca ar fi destul de slabe si proaste si ca nu sunt rezistente la drumurile noastre. Adevar sau miciuna?

ionutz
Posts: 445
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Re: jante aliaj turcesti komertal, bune sau rele?

Post by ionutz »

Eu am un prieten care avea pe un logan jante KM si e foarte dezamagit de ele, sunt foarte slabe calitativ, chiar a schimbat 2 casete de directie din cauza lor...dupa a 2a caseta a renuntat la ele
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

ionut2007
Posts: 58
Joined: 13 Jul 2007, 22:26
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: jante aliaj turcesti komertal, bune sau rele?

Post by ionut2007 »

Eu am jante KM pe 16', tip Tempest KM446, pe langa faptul ca arata bestial pe masina, sunt si de calitate. Le am montate pe masina din Feb. 2010 fiind in stare buna pana in prezent. Am luat cu ele muuuulte gropi in Romania noastra, iar saptamana trecuta am fost cu ele la Autosoft pt reechilibrat. Surpriza decat una, cea dreapta fata, foarte usor stramba ( asta dupa ce am luat o groapa imensa crezand ca s-a rupt roata cu totul, asta toamna, neschimbandu-se nimik la tinuta de drum). In rest au intrat maxim 35 grame plumbi pe fiecare roata, iar acum merge bestial. Deci eu nu am avut probleme cu ele.

Poza aici.

Image

Image
Kia Cee'd Lx Best 1.4, Pewter Beige

PYFMAN
Posts: 305
Joined: 27 Aug 2007, 12:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: jante aliaj turcesti komertal, bune sau rele?

Post by PYFMAN »

cristioprea wrote:jantelor KM. Am auzit diverse impresii si pareri ca ar fi destul de slabe si proaste si ca nu sunt rezistente la drumurile noastre.
sunt f bune,
eu le am din 2007,
fara probleme de cand le-am cumparat
raport pret/calitate ok,
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
CEED "neagra" 1.4
filtru K&N - 109,99 CP
Mobil 1 ESP, NGK iridium, Dunlop,
ODO 120.000 km

Post Reply

Return to “Generalităţi”