becuri

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: becuri

Post by bondalicir »

eu am trecut la xenon. pana acum nu sunt probleme... sa vedem cat tin... 4300k evident...
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: becuri

Post by marius01 »

La ce pret le-ai luat si de unde? Eu am vazut ca au cam acelasi pret cu Phipips-urile!!!!
tipitip wrote:Am eu Narva Range Power Blue, lumină net superioară faţă de X-treme sau NightBk, preţ super (jumate faţă de Xtrm) dar ţin la fel :(
KIA Cee`d 1.4 BEST

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: becuri

Post by tipitip »

De la Aspad, 24,5 lei bucata de H4; H7 care te interesează sunt mai scumpe, nu ştiu exact cât.
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: becuri

Post by surfer »

Salutare,
Din pacate sunt si eu in situatia nasoala cu becurile. Asta vara, la aproximativ 40000 km, mi s-au ars ambele becuri de faza scurta, la interval de 2 saptamani.(erau cele din fabrica - au tinut aproape 2 ani). am pus apoi Philips XtremePower pe faza scurta si Philips blue Vision pe pozitii(inca mergeau,dar erau prea galbene). Am avut surpriza neplacuta ca saptamana trecuta sa mi se arda aproape toate(amblee pozitii si unul de pe faza scurta). Am dat fuga la service, suspectand o problema la instalatia electrica, mai ales ca unul dintre becurile de pe pozitii se mai aprindea din cand in cand. Bineinteles, nu au fost probleme cu instalatia, doar becurile moarte. Pacat,mai ales ca au fost niste becuri destul de scumpe, dar care luminau bine. M-am invatat minte si nu mai investesc in becuri. Explicatia electricianului a fost ca nu merita datorita drumurilor(le scutura) si a folositului intens(se incalzesc si se strange filamentul).
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: becuri

Post by marius01 »

Daca e vorba de NARVA de la http://narva-shop.cart.ro/11193.p.html eu zic ca nu e super pret . Poate le-ai gasit tu mai ieftine :D
Ma refer la ce a zis tipitip
KIA Cee`d 1.4 BEST

Post Reply

Return to “Generalităţi”