Tara Hotilor

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Tara Hotilor

Post by iulian2007 »

paza buna trece primejdia rea, spune o vorba batraneasca, insa eu zic sa nu generalizam.....
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Tara Hotilor

Post by patton »

nu stiu daca ai auzit, dar se pregateste scaderea burselor si marirea texelor de cazare pt studenti. cred ca ar fi bine sa le scoti, dureaza 2 minute si te scuteste de griji.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

User avatar
blajanm
Posts: 278
Joined: 14 Dec 2008, 20:12
Auto:
Location: Brasov ( exOradea)
Contact:

Re: Tara Hotilor

Post by blajanm »

@patton Foarte tare :lol: dar in acelasi timp foarte tragic :( .
Cee'd 1.4 Best Pewter Beige
BV-09-BLJ Image
Poze http://picasaweb.google.com/mitza24/Kiu ... arstaDe1Zi#
ODO:45000+
Numarul 43 din MAREA Coloana

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Re: Tara Hotilor

Post by emanuel »

Eu suflu si-n iaurt acum! O sa-mi intre in rutina sa scot stergatoarele! Antena e infiletata cu patentul cu simt de raspundere. + ca mi-am infipt coltii patentului la baza ei si nu mai arata a 9... deci un motiv in plus sa se chinuie s-o ia.

Am tot cautat pe net pe mai multe pagini si forumuri metode de siguranta la stergatoare. Inca n-am gasit una viabila pt ale noastre. Mai caut!

Drum bun!
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tara Hotilor

Post by Ogy »

Cum am mai zis daca vrei sa stai 70% linistit ti le inscriptionezi.
ce ai facut tu cu antena te va costa mult mai mult daca se gaseste un binevoitor.
Exista si super-glue, dar ce te faci, cand ti-o smulge cu tot cu suport si vorbim de alt pret dupa....

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Tara Hotilor

Post by bubumisu »

Am parcat-o chiar in fata caminului, nu stiu daca e o masura de siguranta suplimentara, dar nu cred ca ar fi in stare sa "actioneze" pe fata
Sau mai stii? :?
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

User avatar
blajanm
Posts: 278
Joined: 14 Dec 2008, 20:12
Auto:
Location: Brasov ( exOradea)
Contact:

Re: Tara Hotilor

Post by blajanm »

incearca sa o parchezi intr-un loc cat mai apropiat de un stalp de iluminat. Eu am fost pagubit in bezna.
Cee'd 1.4 Best Pewter Beige
BV-09-BLJ Image
Poze http://picasaweb.google.com/mitza24/Kiu ... arstaDe1Zi#
ODO:45000+
Numarul 43 din MAREA Coloana

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Tara Hotilor

Post by bubumisu »

Ma hotarasc eu diseara
Pana atunci nu cred ca se actioneaza ziua
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Tara Hotilor

Post by aeon »

scoate stergatoarele pt siguranta ta
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Tara Hotilor

Post by bubumisu »

E parcata in fata caminului la usa de la intrare si bate reflectoru pe ea
Maine dimineata vedem, am scos numai antena
Oricum, acum cateva saptamani am mai innoptat in acelasi loc si nu s-a intamplat nimic
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Re: Tara Hotilor

Post by emanuel »

bubumisu wrote: Oricum, acum cateva saptamani am mai innoptat in acelasi loc si nu s-a intamplat nimic
Asta nu are absolut nici o relevanta! Si eu am parcat masina 1 an juma' in acelasi loc si pana acum o sapt nu s-a intamplat nimic! Pur si simplu e noroc sau nu!
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Tara Hotilor

Post by bubumisu »

emanuel

Am iesit dimineata din camin si in afara de cateva frunze de la copacii din apropiere nu am gasit nimic in dreptul stergatoarelor, atat fata cat si spate :wink:
Mentionez ca e un reflector de mare capacitate care bate la distanta, si bijuteria mea e chiar in bataia lui, portarii cica nu prea au voie sa doarma noaptea, e politia de proximitate inntr-un camin vecin, in fine, treaba e in regula 8)
In fine, am scos antena (cel mai usor si rapid de furat), m-am "chinuit" un pic, o infiletase frate-miu asa cu "simt de raspundere) :D
Si momentan nu ma mai gandesc la asta, ca "de ce ti-e frica nu scapi

Sa auzim numai de bine, fara evenimente majore
PS: prima seara acu cateva saptamani cand am parcat nu ma gandeam la asa ceva, si dimineata am gasit si antena, si stergatoarele, ....
Dar depinde si de zona, de campus, asta e o zona sigura si linistita :wink:
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Tara Hotilor

Post by scdvv »

Aseara am parcat in Bucuresti pe marginea drumului, de obicei o las in parcarea hotelului peste noapte.
Am golit tot din ea (antiradar, incarcator auto, suport gps, bluetooth) si am luat si stergatoarele desi toate in jurul ei le aveau, iar dimineata era ok - paza buna trece primejdia rea! mai ales ca am lasat-o pe Calea Grivitei langa Gara de nord [-X o zona mai colorata asa...

Sfatul meu: daca vrei sa dormi linistit, ia-le in casa, iti ia numai 2 minute sa le dai jos/pui inapoi
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Tara Hotilor

Post by bubumisu »

scdvv

A doua noapte de innoptat in camin si nu s-a intamplat nimic :D
Stergatoarele sunt la locul lor, in caminul alaturat e politia de proximitate, asa ca stau linistit
Si noaptea bate bine reflectoru pe ea, e chiar in fata aleii caminului
Daca o sa fiu nevoit vreodata sa o las in drum, o sa respect regula (sa o dezbrac de orice are in exterior, antena, stergatoare) si in interior oricum nu las de obicei nimic, nici macar lucruri nefolositoare la vedere :wink:

Dar imi e asa o ciuda ca e un copac deasupra si e plina de frunze :(
Tre sa ies cu ea sa duc fetele la cursul festiv de absolvire, poate le ia ploaia :D
Frunzele, nu fetele :lol:
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Tara Hotilor

Post by cata_ceed »

Cel mai bine va puneti stergatoare ieftine care sa le schimbati la 6 luni... si antena daia ieftina din targ din vitan d ela baietasi....ca si asa nu e nici o paguba sa va fure ceva care e fff ieftin. Se fura ca sunt prea multe masini si cererea e mare de le si la repezentante (dealari de masini) au niste preturi de te doare capu...vand masina per ansamblu ieftin dar pe urma isi recupereaza bani din piese si revizi scumpe... eu vorbesc din propria experienta ca am trecut si eu prin furtul stegatoarelor originale ... care probabil ca le voi gasi de vanzare pe la un baietash prin targ la vitan...
Posesor de Kia Ceed

Post Reply

Return to “Generalităţi”