Tara Hotilor

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Tara Hotilor

Post by MeGeNe »

In spatele Policlinicii, str. Prisaca Dornei. In aceeasi parcare mai demult s-a furat benzina de mai multe ori dintr-un Matiz. Dar acolo a fost mai nasol, i-au spart rezervorul si nu avea nici CASCO.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Tara Hotilor

Post by mortymer »

... e plin daewooclub.ro de povesti cu matiji ramasi fara benzina... dar la matiz macar se vede cata benzina are, acul nu cade cand scoti cheia din contact... la sid parca arata 0 fara cheie in contact, deci au mers la ghici?... ciudat... sa se "munceasca" ei pentru un castig ipotetic?...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: Tara Hotilor

Post by bubu »

nasol ce au ajuns sa faca hotii in ziua de astazi...dar eu nu inteleg cum doua furtune pot sa coste 800 lei...sunt suflate cu aur...sau ce?mi se pare absurd pretul asta

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Tara Hotilor

Post by MeGeNe »

Nici nu cred ca au reusit sa fure benzina. Erau la inceputul operatiei. Cred ca ceva i-a intrerupt din treaba. Ca sa bage un furtun pe acolo care sa ajunga in rezervor trebuia sa sparga conducta aceea de tot. Si nici nu am remarcat pe indicatoarele de bord vreo schimbare (la nivelul de benzina din rezervor si la autonomie). Nici urme de benzina nu erau langa masina.
Bubu, ai dreptate. Furtunul respectiv se numeste "stut umplere rezervor", are codul 310301H000 si costa 675 lei cu TVA. Devizul total de la IMG este de 693,93 lei cu TVA inclus si discount 5%.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tara Hotilor

Post by Ajax26 »

Daca ai CASCO e risc acoperit - furtul si daunele produse cu ocazia furtului. Nu se daspagubeste eventuala benzina furata dar furtunul sigur. Trebuie in schimb luat hartiuta de la politie....
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Tara Hotilor

Post by MeGeNe »

Corect Ajax.
Ca sa scap de drumul la politie am declarat ca am lovit o bara metalica in momentul in care dadeam inapoi sa parchez masina.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Tara Hotilor

Post by mortymer »

vineri in intervalul 17:00-17:50, plantelor 70... niste ageamii... nu au reusit decat sa faca paguba, mare rau, dar fara sa sustraga nimic... e foame mare de tot... parcat "in poarta"...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Tara Hotilor

Post by djniki4 »

mortymer wrote:vineri in intervalul 17:00-17:50, plantelor 70... niste ageamii... nu au reusit decat sa faca paguba, mare rau, dar fara sa sustraga nimic... e foame mare de tot... parcat "in poarta"...

@mortymer , ce hoti idioti si nepriceputi. Ei nu stiu ca dvd-ul sau mp3-ul este prin in suruburi, doar nu credeau ca e pe sine? si doar baga "ranga" si il scoate. Imi pare rau pentru cele intamplate, mai ales ca ti-au zgariat consola. Dvd-ul mai functioneaza? Aveai cumva geamuri fumurii pe fata?

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Tara Hotilor

Post by mortymer »

djniki4 wrote:
mortymer wrote:vineri in intervalul 17:00-17:50, plantelor 70... niste ageamii... nu au reusit decat sa faca paguba, mare rau, dar fara sa sustraga nimic... e foame mare de tot... parcat "in poarta"...

@mortymer , ce hoti idioti si nepriceputi. Ei nu stiu ca dvd-ul sau mp3-ul este prin in suruburi, doar nu credeau ca e pe sine? si doar baga "ranga" si il scoate. Imi pare rau pentru cele intamplate, mai ales ca ti-au zgariat consola. Dvd-ul mai functioneaza? Aveai cumva geamuri fumurii pe fata?
da, sunt geamurile din echiparea city... am fost astazi la constatare... din tot centrul plansei de bord, raman doar displeiul cb si butoanele aferente neschimbate
au zgariat si ecranul de la clima si nite butoane de acolo, nu vine decat modulul intreg, plus inca un buton din modulul" inchidere+avarii + indicator centura pasager" care se schimba si el cu totul... la anul nu-mi mai reinnoieste nimeni polita casco...
apropo de ageamii, asa usor - bagi 2 sarme stg/dr- se scoate la vw si la skoda mi-au zis de la politie... numai ca ei nu au vazut marca masinii... idioti... trag io pt. ei... plus parca vad ca "inteligentii" de la sectia 8 o sa-mi emita o dovada incompleta si io sa umblu dupa ei apoi sa o refaca...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

Post Reply

Return to “Generalităţi”