Rezultate revopsire

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Rezultate revopsire

Post by 4adrian »

Si eu am vopsit masina in Ploiesti la Neoserv si in afara de culoare care a iesit aproape perfect =D> ( masina avea 3000 km :( si e mars red ) nimic bun, am lacu curs in 3 locuri, cateva bule de aer pp k de la lac si usa dreapta gazata. A si sa nu uit ca am si fost cu interventii. Deci va recomand sa verificati masina foarte bine si sa n-o luati pe ploaie cum am facut eu ca nu se vad defectele :( #-o
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Rezultate revopsire

Post by bumblebee »

Cum adica usa dreapta gazata?
Kia Cee'd 1.4 best

onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: Rezultate revopsire

Post by onix »

Da mai multe detalii..gazata!!!!????
Image

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Rezultate revopsire

Post by bumblebee »

Probabil nu au protejat bine geamul, si cum in service se revopseste cu pistolul cu presiune au sarit pe geam vapori de vopsea (sau pe alte zone neprotejate)
Nasol e sa iti gazeze bancheta :D
Kia Cee'd 1.4 best

lnvisible
Posts: 465
Joined: 09 Dec 2008, 23:20
Auto:
Location: Bucuresti ... God damn it!

Re: Rezultate revopsire

Post by lnvisible »

Mi-am luat azi masina de la IMG. Culoarea a iesit perfect, revopsire cam 3 sferturi din masina, reparatia la fel e facuta foarte bine. Nota 10!
Si am primit si un mic bonus in parcare :lol:
http://img27.picoodle.com/img/img27/2/6 ... e00885.jpg
A fost Pro'ceed CRDI 115 HP

bogdanf
Posts: 222
Joined: 06 Sep 2008, 08:41
Auto:
Location: Piatra Neamt
Contact:

Re: Rezultate revopsire

Post by bogdanf »

Malte wrote: M-a costat 250 RON,pret special,cica,ca sa ma pastreze de client.
Mda...pentru o vopsire bara spate un pic ciupita mi s-a cerut la Sibiu 200RON. Ramine sa vad cat ajunge factura la ALTI Motors Bacau. Am de reparat un prag si de revopsit.
Kia Cee'd Sporty Wagon - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best
Jurnal de bord
Harta posesorilor de KIA din România
Album foto
Image

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultate revopsire

Post by danct2005 »

Feriti-va de Raver Service Constanta, sunt foarte neprofesionisti.
Am dus masina sa vopseasca bara spate si cand m-au chemat a doua zi am constatat ca vopseaua avea bule de aer pe o suprafata de circa 15 x 5 cm si in plus avea o julitura cam de 3 cm.
Am refuzat-o si m-au chemat a doua zi din nou si de data asta am acceptat-o desi era o diferenta vizibila de nuanta plus particule de praf in vopsea plus alte defecte.
Pe mine m-au pierdut de client. Mai bine mergeam la Bosch.
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rezultate revopsire

Post by Ogy »

Pe viitor am o rugăminte personală să puneţi şi nişte poze frumoase cu isprava celor din service. În nici un caz pentru credibilitate, doar pentru ca alţi posesori să nu treacă prin experienţele voastre.

timx
Posts: 61
Joined: 04 Jul 2008, 08:40
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Rezultate revopsire

Post by timx »

Dupa o tamponare cee'd-ul meu a iesit cu portierele si aripa dreapta spate botzite rau, motiv pentru car au trebuit inlocuite.
Reparatia a fost facuta la EnaService Galati, unde dupa inlocuirea pieselor a fost revopsita toata partea dreapta ( inclusiv aripa fata).
Dupa revopsire nu se observa diferente, cu exceptia faptului ca daca te uiti atent de aproape se observa lacul care este mai lucios, fiind nou. De asemenea la o privire mai atenta se observa particule fine de praf, insa asta-i o problema minora.
S-a intamplat si la mine ca dupa ce am plecat cu masina din service sa constat ca parbrizul si geamurile portierelor din stanga sa fie "gazate", pe acestea depunandu-se o pelicula subtire de vopsea care ziua nu se observa, insa noaptea la lumina farurilor sat de la stalpi facea ca parbrizul sa para aburit. Aceasta problema s-a rezolvat dupa ce am revenit la service si au curatat geamurile.
Per ansamblu sunt multumit de lucrare, fiind constient ca se putea si mai rau, dar sunt sigur ca se putea si mai bine...., dar astia sunt meseriasii... #-o
Kia Cee'd SW - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best - GL.79.ROX

PENTRU UNII BUNUL SIMT DAUNEAZA GRAV SANATATII, MOTIV PENTRU CARE REFUZA SA AIBA ASA CEVA...

Image

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultate revopsire

Post by danct2005 »

Voi pune pozele maine dimineata sa pot fotografia pe lumina.
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultate revopsire

Post by danct2005 »

Am revenit cu fotografiile promise
http://img197.imageshack.us/gal.php?g=dsc04666z.jpg
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Rezultate revopsire

Post by bumblebee »

Nu se vede din poze ceva important, oricum nu conteaza, conteaza ce se vede 'real' nu pe monitor.

Sfatul meu e sa gasiti o vopsitorie cat mai buna si sa o faceti acolo ori de cate ori e nevoie.
Nu merita sa va faceti nervi pe banii vostri.
O vopsire proasta (nuanta diferita, impuritati in lac, etc)se poate remedia usor re-vopsind, dar credeti ca cei din service-urile Kia au bunul simt sa faca asta?

Lasati operatiunile de mecanica, electrica, etc pt serviceurile Kia, tinichigeria si vopsitoria faceti-o in alta parte, se pare ca reteaua serviceurilor Kia sta prea prost la capitolul asta.
Si ca sa fiu un pic rau nici vopsirea din fabrica nu exceleaza in Slovacia se pare :D
Kia Cee'd 1.4 best

timx
Posts: 61
Joined: 04 Jul 2008, 08:40
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Rezultate revopsire

Post by timx »

bumblebee wrote:Si ca sa fiu un pic rau nici vopsirea din fabrica nu exceleaza in Slovacia se pare :D
asta poti sa o mai spui inca o data, pt. ca nu gresesti..... :roll:
Kia Cee'd SW - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best - GL.79.ROX

PENTRU UNII BUNUL SIMT DAUNEAZA GRAV SANATATII, MOTIV PENTRU CARE REFUZA SA AIBA ASA CEVA...

Image

Cristipoppa
Posts: 1
Joined: 09 Sep 2008, 00:12
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Re: Rezultate revopsire

Post by Cristipoppa »

am si eu o julitura de vreo 5cm lungime sub stopul stanga ..exact pe muchie (se vede negru ) culoarea fiind pewter beige. Stie cineva cat m-ar costa s-o repar pe banii mei la service ? sau mai bine ma descurc singur?
Oltcit :X:X
Kia C'eed 1.4 GSL ;pewter beige

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rezultate revopsire

Post by Ogy »

Daca mergi in service se face revopsire bara spate. Acum ori mai astepti pana mai aduni, ori faci rost de un creion corector din vitan si dai pe locul afectat cu grija, dupa acre la o saptamana aplici un polish fin in zona. Dar poti sa o lasi si asa ca e plastic.

Post Reply

Return to “Generalităţi”