Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
incognito
Posts: 170
Joined: 08 Jun 2008, 14:05
Auto: Kia cee'd HB, 1.4 GSL, 109 CP
Location: Bucuresti

Re: Comanda Iunie

Post by incognito »

Am primit si eu ieri pe e-mail factura proforma (inclusiv seria sasiului).
Black Pearl Kia cee'd HB, 1.4 GSL, 109 CP, MT, LX
> august 2008 / ODO 138000 km +
> jurnal de bord

rzv80
Posts: 26
Joined: 10 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: BZ
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by rzv80 »

:shock: A primit cineva masina pînă acum? Prin programul rabla?
Ceed 1.4 black pearl, fara modificari after market.
Suzuki KINGQUAD 700 LTA, 700cc, 49cp, injectie monopunct
-maxxis bighorn 26'
-evacuare LEOVINCE
-warn 2000 lb
-bullbar KIMPEX
-si multe altele

alex84
Posts: 16
Joined: 15 Jun 2008, 16:34
Auto:

Re: Comanda Iunie

Post by alex84 »

Si eu am luat masina prin programul rabla si ieri am primit seria.. Nu conteaza daca iei masina prin programul rabla sau nu.. tot atat astepti. Pentru dealer nu e nici o diferenta, doar ca ii sunt virati 3000 de lei din alta parte.
Cee'd 1.4 GSL Start + optionale

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by AlinC. »

rzv80 wrote::? Este interesul meu sa vina masina cat mai repede asa ca nu aveam nici un interes sa vorbesc urat si nici nu-mi sta in caracter. Am sunat din nou si masina NU a parasit fabrica. Asta e! Daca puteti sa-mi dati un sfat ce va facilita venirea masinii mai repede,voi tine cont de el. Multumesc!

Nu a parasit fabrica?! Ti-a dat vreun motiv? Asta inseamna ca mai ai de asteptat minim 2 saptamani si daca nu ma insel baietii isi depasesc perioada de livrare din contract. Verifica te rog, eu n-am hirtiile la mine. Am dat comanda pe 15 iunie si seria de sasiu o am de la 12 aug - prin urmare suntem cam in aceeasi situatie. Mie insa mi-au spus ca masina e pe drum inca de pe 13 aug si ca vine sigur.

Ma gandesc la o chestie. Spui ca ti-au dat seria de sasiu, asta inseamna ca o stii? Sau doar stii ca o ai? Pentru ca e posibil, daca dealer-ul e neserios, sa-ti dea masina altuia, la vreo pila. Daca iti stii seria, nu are cum. Dar daca o sa-ti comunice in curand o alta serie de sasiu, sa stii ca asta s-a intamplat. Pariez ca masina ta e un custom destul de comun, adica nu ai optionale exotice pe ea.

Sper pentru tine sa nu fie cazul si sa-ti primesti masina la timp. Stiu ce greu e sa astepti cateva zile, d'apai cateva saptamani. Stai pe capul dealer-ului si citeste bine contractul pe care il ai cu ei. Daca depasesc termenul de livrare ameninta ca-i arzi.

Bafta maxima si tine-ne la curent.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

danio
Posts: 26
Joined: 21 Aug 2008, 18:30
Auto:
Location: Iasi

Re: Comanda August

Post by danio »

Hello all. Desi e primu post aici, va citesc de ceva vreme. M-ati facut sa ma hotarasc la una bucata c'eed.
Sunt inca putin nehotarat intre ce sa aleg:

1.4 GSL Best Black Pearl (e pe stoc, pana la sfarsitul lunii as avea-o daca ma duc sa o rezerv acum).
1.4 GSL Start + Optionale: ESP, scaune incalzie, scaun sofer reglabil pe inaltime, aer conditionat, proiectoare ceata, consola DXL, oglinzi exterioare cu reglare electronica, USB, geamuri electrice fata, pachet volan & stuff piele, comenzi audio & stuff cromate, lampa parasolar, cheie telecomanda pliabila. Ajunge undeva pe la 13600 Euro DDP. Daca fac comanda (avans 15%) pana inclusiv luni, 25 august, ora 11.00, prind seria de luna asta si masina ajunge undeva pe la sfarsitul lui octombrie. Deci tre' sa ma hotarasc destul de repede.

Desi sunt mai bine de 2 luni de asteptare, parca as inclina pe varianta Start + Optionale.
Am cateva intrebari:
Voi ce parere aveti, merita asteptarea?
Din optionalele enumarate, merita toate?
Pot renunta la pachetul cheie telecomanda pliabila (104 E fara tva), daca instalez o alarma pe masina, dar sa pastrez deschiderea din telecomanda?

Mersi anticipat pentru sfaturi.
Last edited by danio on 21 Aug 2008, 21:37, edited 1 time in total.
cee'd 1.4 black pearl start+optionale
din 29.10.2008

rzv80
Posts: 26
Joined: 10 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: BZ
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by rzv80 »

:x seria o am, masina platita,azi am sunat si masina NU e in tară.De ce? Nici dealer-ul nu ştie...
Ceed 1.4 black pearl, fara modificari after market.
Suzuki KINGQUAD 700 LTA, 700cc, 49cp, injectie monopunct
-maxxis bighorn 26'
-evacuare LEOVINCE
-warn 2000 lb
-bullbar KIMPEX
-si multe altele

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Livrare Kia

Post by AlinC. »

Ce rost ar avea sa te minta in legatura cu stocurile? Pana la urma, comisionul il incaseaza dealer-ul cae face tranzactia. Probabil ai prins o masina rezervata/comandata custom la care cineva a renuntat.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda August

Post by bogdan4ice »

@danio
Salutare si bun venit pe forum.
Parea mea este ca merita asteptarea daca vrei sa ai cele enumerate si tii neaparat la ele;.
Eu am preferat pachetul de 104E pentru a nu mai monta dupa aceea alarma si sa apara greierasi sau sa fie alte probleme dupa instalare.
Depinde de tine daca esti dispus sa astepti deoarece va merita asteptarea.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Iunie

Post by florin-adrian »

:shock: :shock: Ce taxa, ce dosar, ca doar ai platit-o cash din ce am citit. MIe nu mi-a spus nimeni de asa ceva si nu am platit. Singura plata suplimentara care mi-a spus-o dealerul ca o s-o platesc cand ridic masina este 100 lei numerele rosii, in rest ma prveste pe mine totul daca vreau sa mai platesc ceva in plus.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

rzv80
Posts: 26
Joined: 10 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: BZ
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by rzv80 »

:( taxa administrare dosar si la NEOSERV costă 100 lei. Am chitanţa!
Ceed 1.4 black pearl, fara modificari after market.
Suzuki KINGQUAD 700 LTA, 700cc, 49cp, injectie monopunct
-maxxis bighorn 26'
-evacuare LEOVINCE
-warn 2000 lb
-bullbar KIMPEX
-si multe altele

4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Comanda Iunie

Post by 4adrian »

rzv80 wrote::( taxa administrare dosar si la NEOSERV costă 100 lei. Am chitanţa!
dap si mie mi-au luat 100 lei plus ca mai cer si pentru numerele rosii 170-180 ron si te pun sa achiti pachetul legislativ si ala 120-130ron eu le-am zis ca vin cu el si nu-l cumpar de la ei.
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

Spakko
Posts: 44
Joined: 09 Aug 2008, 00:04
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by Spakko »

Salut!
Azi am ridicat masina. Comanda 26.06.2008, serie comunicata 12.08.2008. Si a fost si o rabla la mijloc.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP 6MT, Black pearl, full + ceva optionale + subwoofer under seat + senzori parcare

MY CAR ... http://picasaweb.google.com/s.cosmin1978 ...is the best !!!


Image

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Iunie

Post by florin-adrian »

Felicitari si cat mai multi km fara incidente, ce dealer?
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Iunie

Post by moonwalk »

Se pare ca o voi ridica luni pana la urma...va trece foarte greu acest week-end
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

Spakko
Posts: 44
Joined: 09 Aug 2008, 00:04
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by Spakko »

Dealerul se numeste Alexandru Preda si lucreaza la Kia Romauto Baneasa. Il reomand cu toata increderea, m-a ajutat foarte mult, am avut niste incurcaturi cu acceptarea dosarului de credit la banca si cred ca daca il pisam pe altul sa-mi tot trimita si refaca facturi si cursuri valutare ma trimetea sa-mi iau direct Trabant model 1900 toamna. Si masina mea a fost prima livrata din cele care au venit marti. Livrarea pentru celelalte incepe abia maine ( adica azi daca ma uit mai bine la ceas ).
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP 6MT, Black pearl, full + ceva optionale + subwoofer under seat + senzori parcare

MY CAR ... http://picasaweb.google.com/s.cosmin1978 ...is the best !!!


Image

Locked

Return to “Generalităţi”