becuri faza scurta H7 Philips blue vision

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

becuri faza scurta H7 Philips blue vision

Post by djniki4 »

Salutare baieti! Am vazut la seleniu becuri Philips Blue Vision pentru faza scurta(la pretul de 110 ron). Are cineva asa ceva? E diferenta vizibila intre bucurile cu care vine masina echipata? MErita investitia sau mai bine strang bani si imi cumpar xenon adevarat? astept sfaturi ,multumesc

catalin1984

Post by catalin1984 »

eu am extreme power tot de la philips sunt un picutz mai scumpe insa isi merita toti banii. Cel putin pe faza lunga se face lumina ca ziua cand dau flashuri.

cmg_george

Post by cmg_george »

Si eu sunt interesat. Poze se poate?
Aici par mai ieftine...
http://philips-shop.ro/list/BEC%2BFAR-.-H7.lst

stef
Preafericitul
Posts: 73
Joined: 26 Mar 2008, 16:40
Auto:
Location: Bucuresti

Post by stef »

Intrebarea e, sunt legale?
Adica... sunt acceptate de politie sau te amendeaza astia de fiecare data cand te vad cu ele?
Kia Cee`d 1.4 Best Griu`ca Pistonu`

cmg_george

Post by cmg_george »

De ce nu ar fi legale? nu sunt mai orbitoare ca xenoanele de asta sunt convins... in plus.. daca nu sunt legale sa ii lase sa le mai vanda. In legislatie zice:
d) vehiculul circula cu defectiuni majore la sistemele de iluminare-semnalizare sau cu alte dispozitive dec?t cele omologate; nici cum ca nu ai voie sa schimbi becu nu? Scrie in talon ca becul tb sa fie nu stiu cum?

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

Cu xenoanele intradevar din cate am inteles pot exista probleme. Cel putin inafara tarii, in UE, sunt tari unde esti sanctionat pentru xenoane daca nu ai spalator de far si auto-leveling-ului.
Dar daca pui alte becuri nu cred sa fie vreo problema mai ales ca nu vad cum ar putea dovedi politistul ca ai adus vreo modificare masinii, iar becul are aceeasi putere de 55w.

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Post by catt »

Am avut philips blue vision pe masina ( si am uitat sa le scot inainte de a o vinde) - lumina e usor mai alba , noaptea vedeam ceva mai clar gropile , capacele de canal , fara sa mai aprind proiectoarele din bara pt asta -
Ce era "blue" la ele ? din afara farurile bat usor spre albastru , nu trebuie omologate
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

mihai_u
Posts: 41
Joined: 19 Mar 2008, 05:19
Auto:
Contact:

re

Post by mihai_u »

salut baieti. Mai bine decat sa dati bani pe blue vision, luati un kit xenon.

Pot sa fac rost de kit la 370 de lei. 35W 6000k

Cine e interesat, PM

Sunt ok, mi-am montat si eu pe al meu, si lumineaza super misto. Am si 12 luni garantie.
Kia Cee'd 1,6 HP 115 -> 143 (realy HP), full+xenoane

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by djniki4 »

Cred ca cea mai buna alegere ar fi H7 X-TREME POWER care aduc cu 80% mai multa lumina decat halogenele, fata de BLUE VISION care aduc cu doar 50. SUnt mai scumpe putin xtreme-urile dar cred ca merita.

Sa ne zica baietii care le-au avut pe masina cum se comporta!

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

djniki4 wrote:Sa ne zica baietii care le-au avut pe masina cum se comporta!
Le-au avut? Ce s-a intamplat de le-au dat jos? Satisfactia prea mare?
Glumesc si eu...m-as plimba cu masina in loc sa glumesc..heh
Xenon as pune eventual dupa primul an...ca sa nu fac modificari majore din prima
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

pstefan
Baller
Posts: 149
Joined: 28 Jan 2008, 19:17
Auto:
Location: Iasi

Post by pstefan »

Salut,

Eu am pus vision plus pe faza lunga. Se vede un pic mai alb. Dar tot oglinzile's de vina. Am tras un drum la mare zilele trecute si am observat cum bateau efectiv in copaci. Erau reflexii pe frunze. Nasoale farurile la cee'd.

Stefan
Kia Ceed 1.4 Best Piston Grey - 22k+ km
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes" - Tupac

Post Reply

Return to “Generalităţi”