Dilema

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: Dilema

Post by mihaiolimpiu »

Buna, eu am aceeasi masina un SW, si aproape acelasi numar de kilometri, vreo 65K...
Sincer, sfatul meu prietenesc este sa tragi de ea cat se poate, este MULT, MULT, MULT peste ce ofera piata in momentul actual la acelasi pret care am luat-o eu, 12.500 Euro in 2008.
Eu am pus si un mediaNAV android si nu ma mai pot intoarce la ceva fara o optiune asemanatoare, imi pare rau, e mult prea comod in utilizarea zilnica, iar ce am gasit pe piata sare chiar si de 16-20 de mii. Nu mersi... sunt sarac. Masina nu da semne de oboseala si banii astia ii strangi mai bine decat sa dai ceva foarte bun pe o coaja noua... in 2 ani iei 4.000 poate dar 2.000 nu va mai fi o diferenta asa mare...
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dilema

Post by Ogy »

@mihaiolimpiu =D> =D> =D>

panzer
Moderator
Posts: 1201
Joined: 03 Jul 2007, 16:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Dilema

Post by panzer »

eugenflorinmanea wrote:De unde stii ca fuge de spate ?
Cea cu punte rigida?
Am masina acasa. Fuge de spate cu gumele originale. Masina (cea cu drumuri grele) este inaltata artificial - umbla un zvon chiar ca pachetul de drumuri grele e pus la service in Romania si nu vine din fabrica. Este de fapt un golf mult extins in spate si n-a fost gandita ca atare.

Eu am sa ma opresc cu povestile despre Octavia odata pt totdeauna. Howgh

User avatar
bijj
Posts: 164
Joined: 09 Feb 2009, 15:57
Auto:
Location: Braila

Re: Dilema

Post by bijj »

panzer wrote:
eugenflorinmanea wrote:De unde stii ca fuge de spate ?
Cea cu punte rigida?
Am masina acasa. Fuge de spate cu gumele originale. Masina (cea cu drumuri grele) este inaltata artificial - umbla un zvon chiar ca pachetul de drumuri grele e pus la service in Romania si nu vine din fabrica. Este de fapt un golf mult extins in spate si n-a fost gandita ca atare.

Eu am sa ma opresc cu povestile despre Octavia odata pt totdeauna. Howgh
cititi asta http://nuskoda.ro/
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST, red mars

Post Reply

Return to “Generalităţi”