Ceed Hatchback 2008, recomandare bare portbagaj

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Ceed Hatchback 2008, recomandare bare portbagaj

Post by Vincze Szilard »

e drept ca la vama doar la noi te opresc, si la croati, in rest nimeni nu a avut treaba cu mine, cu o singura exceptie cand mergeam la budapesta si nu mergeam pe autostrada ci pe celalalt drum "national" al lor, si am fost oprit la intrare intr-o localitate, de ce nici eu nu stiu, pur si simplu erau 2 politisti care opreau masini una dupa altu, cum terminau de controlat o masina si ii dadeau drumu imediat opreau altu, la mine s-a uitat la talon si la permis si drum bun a fost, nu s-a legat de nimica, nici ca masina e pe firma si io nu am imputernicire nimic, si acuma sa fim seriosi, esti cu 2 tari mai incolo de casa ta, la sute de km de casa, ce iti poate face ca nu ai o hartie care e asa ambigua daca trebuie sau nu trebuie.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

lucianian
Posts: 69
Joined: 28 Mar 2013, 15:35
Auto: kia ceed 2.0DSL

Re: Ceed Hatchback 2008, recomandare bare portbagaj

Post by lucianian »

Nu este nimic ambiguu. E nevoie de hartia aceea. Daca , de exemplu, imi fura cineva masina ( de obicei tin talonul in torpedo alaturi de rca si vigneta) si respectivul incearca sa scoata masina din tara, nu e normal sa se verifice daca acel individ are dreptul sau nu sa iasa cu masina?

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Re: Ceed Hatchback 2008, recomandare bare portbagaj

Post by catt »

Salut, o intrebare pt. cei ce v-ati montat bare transversale pe hatchback, ce marca si mai exact cum le-ati fixat ?
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Ceed Hatchback 2008, recomandare bare portbagaj

Post by mortymer »

thule... la a doua intrebare nu raspund...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

Razica
Posts: 294
Joined: 11 Nov 2007, 19:30
Auto: ceed 1.4 TGDI
Location: Berceni-bucuresti

Re: Ceed Hatchback 2008, recomandare bare portbagaj

Post by Razica »

Thule wingbar si vin cu kitt de fixare pe gaurile de pe plafon. Se scot cele 4 capacele de plastic si urmezi instructiunile din pachetul barelor. Eu am carat pe ele de la usi la biciclete. Dupa 90km/h devin usor zgomotoase iar la dupa 120 km/h suiera dar nu e de speriat, se poate conduce fara probleme.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

cee'd 1.6 crdi pewter beige
Hyundai I30 Facelift 1.6 GSL - ex
Ceed 1.4 TGDI

Post Reply

Return to “Generalităţi”