senzor temperatura exterioara

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
ravacriss
Posts: 11
Joined: 05 Mar 2011, 13:46
Auto:

senzor temperatura exterioara

Post by ravacriss »

Salutare!
De ceva timp caut un senzor de temperatura exterioara pt Kia Ceed 1.4 model 2008. Ma poate ajuta cineva cu un pret?

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: senzor temperatura exterioara

Post by Dannyboy »

Cu pretul e mai greu. Daca nu ma insel, codul piesei este 941101C100
Din ce am gasit eu pretul ar fi in jur de 25$.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: senzor temperatura exterioara

Post by MeGeNe »

@ravacriss, dar de ce iti trebuie respectivul senzor?
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

bodo
Posts: 209
Joined: 06 May 2009, 16:38
Auto:
Location: Mangalia

Re: senzor temperatura exterioara

Post by bodo »

cred ca nu prea s-a interesat colegul nostru caci la o simpla cautare putea sa vada ca pretul de invarte undeva la 100 ron.
chiar pe parts2go.ro s-ar putea sa aiba sau daca nu un telefon aici http://www.hyundai-piese.ro/piese-hyundai/i30/ cu codul piesei si garantat ca mai ieftin ca aici nu gaseste. de aici mi-am luat bieletele antiruliu originale cu 200 ron toate 4.
CT 22 BOF cee'd HB - mai negru ca dracu'
"daca vine apocalipsa nu disperati!, veniti in Romania caci noi suntem cu 50 de ani in urma"

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: senzor temperatura exterioara

Post by Dannyboy »

Ca sa se intereseze, ar fi trebuit sa stie despre ce se intereseaza. Stiu, suna paradoxal. De ce spun asta? Pentru ca pana am intervenit eu a fost o postare si 30 de vizionari, asta inseamna ca 30 de insi n-au stiut despre ce e vorba. Faceti o verificare si sunati la vreo firma dupa senzorul de ambient. Puteti sa dati si mama VIN-ului, vi se va da un raspuns ametitor. Cat priveste garantia ca acolo e cel mai ieftin eu as avea o retinere. Chiar daca vorbim numai de surse din tara.

Editez. La firma din link (Buzau) lucreaza un fost angajat HAR (Hyundai Auto Romania) care si-a dat demisia acum vreo 2-3 ani.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

ravacriss
Posts: 11
Joined: 05 Mar 2011, 13:46
Auto:

Re: senzor temperatura exterioara

Post by ravacriss »

MeGeNe wrote:@ravacriss, dar de ce iti trebuie respectivul senzor?
masina a fost lovita si senzorul este distrus

ravacriss
Posts: 11
Joined: 05 Mar 2011, 13:46
Auto:

Re: senzor temperatura exterioara

Post by ravacriss »

Dannyboy wrote:Ca sa se intereseze, ar fi trebuit sa stie despre ce se intereseaza. Stiu, suna paradoxal. De ce spun asta? Pentru ca pana am intervenit eu a fost o postare si 30 de vizionari, asta inseamna ca 30 de insi n-au stiut despre ce e vorba. Faceti o verificare si sunati la vreo firma dupa senzorul de ambient. Puteti sa dati si mama VIN-ului, vi se va da un raspuns ametitor. Cat priveste garantia ca acolo e cel mai ieftin eu as avea o retinere. Chiar daca vorbim numai de surse din tara.

Editez. La firma din link (Buzau) lucreaza un fost angajat HAR (Hyundai Auto Romania) care si-a dat demisia acum vreo 2-3 ani.

iti multumesc foarte mult, chiar m-ai ajutat cu codul piesei. acum trebuie doar sa o mai gasesc...si sper sa fie ultima din necesarul de ceva timp incoace. inca o data, multumesc foarte mult

ravacriss
Posts: 11
Joined: 05 Mar 2011, 13:46
Auto:

Re: senzor temperatura exterioara

Post by ravacriss »

bodo wrote:cred ca nu prea s-a interesat colegul nostru caci la o simpla cautare putea sa vada ca pretul de invarte undeva la 100 ron.
chiar pe parts2go.ro s-ar putea sa aiba sau daca nu un telefon aici http://www.hyundai-piese.ro/piese-hyundai/i30/ cu codul piesei si garantat ca mai ieftin ca aici nu gaseste. de aici mi-am luat bieletele antiruliu originale cu 200 ron toate 4.
surpriza, chiar m-am interesat. si am intrat si pe ambele site-uri. logic, daca reuseam sa gasesc, nu mai postam aici. dar oricum, multumesc de interes

viccentyu22
Posts: 6
Joined: 26 May 2020, 11:43
Auto: Ceed
Location: București

Re: senzor temperatura exterioara

Post by viccentyu22 »

Salut. Și mie mi s a stricat senzorul de temperatură exterioară.
Aveți idee unde este amplasat? Aș vrea să l comand și să l schimb singur. Mulțumesc.

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: senzor temperatura exterioara

Post by BAU »

941101C100.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

viccentyu22
Posts: 6
Joined: 26 May 2020, 11:43
Auto: Ceed
Location: București

Re: senzor temperatura exterioara

Post by viccentyu22 »

Mulțumesc mult!

cristinel76
Posts: 3
Joined: 18 Nov 2021, 18:23
Auto: kia
Location: iasi

Re: senzor temperatura exterioara

Post by cristinel76 »

Buna ziua.Ati avut probleme cu cablajul de la senzorul de temperatura exterioara?

Post Reply

Return to “Generalităţi”