Viitor posesor de Cee'd!!!

Forum cu de toate despre Kia cee'd
kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

eu nu am facut nici macar un drive test cu masina inainte sa o cumpar. am luat-o cu ochii inchisi cum se spune...si ma bucur de ea la fiecare drum pe care-l fac. I-ati frate cee'd ca e belea! Fa si tu un lucru bun in viata ta! :D

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Si eu dau sfaturi, care am luat-o dupa o plimbare de 200m prin parcarea lor.

:lool:
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

ozu
Posts: 211
Joined: 05 Dec 2007, 11:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ozu »

kokolino si eu o voi lua la fel, de drive test ce sa mai vorbesc ca singura masina condusa pana acum a fost o dacie 1310 si asta acu ceva timp bun. Cu toate ca ma carnetul de 2 ani tot incepator ma consider. :)

Azi am sunat pe la reprezentante kia si la primu contact telefonic cei de la IMG au fost cei mai amabili si interesati sau inca nu se trezise lumea :) .Saptamana viitoare urmeaza sa fac niste vizite sa vad ce si cum ca habar n-am cum e cu achizitionarea unei masini noi

covrescu_bogdan
Posts: 59
Joined: 03 Dec 2007, 10:54
Auto:

Post by covrescu_bogdan »

M-am hotarat fratilor, saptamana viitoare ma duc si dau comanda de un Ceed
1.4Best. Am fost cu sotia si a ramas...... :shock: :shock: :shock:

covrescu_bogdan
Posts: 59
Joined: 03 Dec 2007, 10:54
Auto:

Post by covrescu_bogdan »

Sunt varza dealerii astia, nici nu stiau ce suspensie are pe spate.

covrescu_bogdan
Posts: 59
Joined: 03 Dec 2007, 10:54
Auto:

Post by covrescu_bogdan »

inca o intrebare si gata... :)
Avand in vedere k are motorul micutz de 1.4, cum se manifesta in depasiri?

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

covrescu_bogdan wrote:Sunt varza dealerii astia, nici nu stiau ce suspensie are pe spate.
esti in romania...nu te-ai obisnuit cu proasta informare a celor care vand un produs? din pacate masina asta are de suferit din cauza dealerilor. dar asa este si la alti dealeri. e o stare generala de proasta dispozitie, lipsa de informare (informatii). deci cum o dai, tot rau e :)

covrescu_bogdan
Posts: 59
Joined: 03 Dec 2007, 10:54
Auto:

Post by covrescu_bogdan »

Nu stiu... de ex am fost la Citroen, foarte organizati, cum ai intrat pe usa te si intreaba ce model dorest, test drive, etc. Aia nu discuta povesti. Cel putin la partea asta...profesionisti. Cei de la Kia nu intra pe forumul asta niciodata, sa citeasca si ei plangerile oamenilor, sau gata au scos o masina beton si isi baga picioarele in "muritorii de rand" :?:

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by apachioara »

hmm.. in depasiri.. faci asa: aduci motorul in 3800 de ture si incepi depasirea... fara probleme :)
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

covrescu_bogdan
Posts: 59
Joined: 03 Dec 2007, 10:54
Auto:

Post by covrescu_bogdan »

Acum nu vreau sa laud Citroenul, au niste masini :?, dar cel putin la profesionalism....

covrescu_bogdan
Posts: 59
Joined: 03 Dec 2007, 10:54
Auto:

Post by covrescu_bogdan »

3800 turatii??? Io vin dupa un diesel....

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

covrescu_bogdan wrote:Cei de la Kia nu intra pe forumul asta niciodata, sa citeasca si ei plangerile oamenilor, sau gata au scos o masina beton si isi baga picioarele in "muritorii de rand" :?:
...cei de la kia intra pe forum :) crede-ma. numai ca nu stau sa raspunda la mesaje. probabil ar incepe gramada de intrebari si le-ar fi greu/lene sa raspunda.

zic ca peste tot e la fel, pentru ca am fost la opel, ford si renault... nu mai zic de dacia :)

covrescu_bogdan
Posts: 59
Joined: 03 Dec 2007, 10:54
Auto:

Post by covrescu_bogdan »

Nue vb sa raspunda la intrebari si la alte kestii dastea, e vb sa incerce sa remedieze problemele care apar, de la cum este servit clientul pana la service....

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

covrescu_bogdan wrote:3800 turatii??? Io vin dupa un diesel....
Stai linistit ca la 3800 abia incepe sa se incalzeasca. Pana la 6200 mai ai destul loc. Daca esti adeptul depasirilor "in scurt" motorul de 1.4 nu e chiar cel mai potrivit, dar oricum daca e strunit cum trebuie nu te lasa la greu.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Ia-ti dom'le masina ca merita banii si ai sa te bucuri maxim de ea. Ca si "kokolino" nici eu nu am facut test drive. Cateva sute de metri de colo pana dincolo nu te lamuresc despre masina. Abia dupa doua trei mii de km. te dumiresti ce si cum.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Post Reply

Return to “Generalităţi”