Apa - combustibil auto ?!

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
Axe
Posts: 430
Joined: 07 Aug 2017, 19:28
Auto: Sportage 2007
Location: Bucuresti

Re: Apa - combustibil auto ?!

Post by Axe »

Fara a fi reclama, din contra, ma intreb daca face ceva cazanul asta!? Las si eu link-ul asta aici:

https://www.facebook.com/H2Osrlreducere ... ntROMANIA/

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Apa - combustibil auto ?!

Post by Vincze Szilard »

gandestete invers, dupa ce dai vreo 20-30 mii de ieuro pe o masina (sa zicem ca o iei de noua) te mai arde cu prostii de genul asta,
+ ca iti cere 800 de ieuro pe scula si inca 150 montaj, ajungi lejer la 1000 si ceva.... adica 1000 de litrii de combustibil (ca si bani), zi-mi tu mie cand face rahatu ala economie de 1000 de litrii de combustibil.... gandeste logic si realist....
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
Axe
Posts: 430
Joined: 07 Aug 2017, 19:28
Auto: Sportage 2007
Location: Bucuresti

Re: Apa - combustibil auto ?!

Post by Axe »

Pai e intrebarea pe care ti-o pui si inainte de montat gpl, dar aici(daca este adevarat!?) ai si o crestere de putere. Pai daca faci doar in chip tunning, cam tot atata dai, iar la motoarele aspirate pe benzina, nu ai o crestere semnificativa de putere. Astia vorbesc de peste 30%, crestere...

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Apa - combustibil auto ?!

Post by Vincze Szilard »

nu stiu cum scot peste 30% si sa mai faci si economie de combustibil....daca ar fi chiar asa de adevarat, atunci din fabrica ar venii unele masini echipate cu asa ceva.... asa cum vin cu instalatie de gpl
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
Axe
Posts: 430
Joined: 07 Aug 2017, 19:28
Auto: Sportage 2007
Location: Bucuresti

Re: Apa - combustibil auto ?!

Post by Axe »

Pare logic ca adaugand un asemenea gaz in amestec, sa faci economie de gaz, benzina, motorina. La fel si cresterea de putere. Banuiesc ca detonatia e mult mai puternica si arderea mai copleta. Pana nu apare cineva care a folosit asa ceva, noi doar presupunem si intrebam...

Post Reply

Return to “Generalităţi”