Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Comanda Iunie

Post by 4adrian »

a venit :D
sta cumintica in parcare, i-am facut si poze urmeaza sa le postez
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

javachris
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2008, 10:16
Auto:
Location: Craiova

Re: Comanda August

Post by javachris »

Nu va faceti idei cu termenele de livrare pt ca la capitolul asta cei de la Kia sunt varza.
Eu am facut comanda la inceputul lui Iulie iar dealerul din Craiova (OZ Maraton) mi-a spus ca masina va ajunge in intervalul 27 Aug - 4 Sept. Problema e ca azi e 4 septembrie iar ei nici nu stiu unde este masina. Tot ce mi-au putut spune a fost ca este "gata de transport". Am sunat si la importator si la directorul zonal si nimic. Nimeni nu are habar. Deja mi-am pierdut 2 zile de concediu si 3 rezervari la hotel din cauza lor. Ideea este ca maine ma duc peste ei si daca nu imi spun ce se intampla cu masina mea apelez la OPC. Nu se mai poate. Plus ca vor sa imi bage pe gat presuri cu 30 Euro dupa ce mi-au zis ca masina vine fara presuri si eu mi-am cumparat. Ideea este sa nu va bazati pe ce va spun ei, pt ca habar nu au de capul lor. Maimutzele de la showroom nu stiu pe ce lume traiesc, iar aia care stiu te aburesc.
Cee'd 1.4 Best 109 BHP Machine Silver AKA. Sparky

onutza
Posts: 93
Joined: 04 Jul 2008, 20:50
Auto:
Location: TG-JIU

Re: Comanda August

Post by onutza »

@javachris
Si eu trec prin aceeasi situatie. Nimeni nu stie nimic.Termen de livrare... hm, ce gluma buna :evil:
KIA CEED- 1.4 BEST- SO RED
Comanda:24.07.08
Achitata integral:13.08.08
Serie:15.08.08
Intrare in posesie:17.09.08
http://picasaweb.google.com/onutza82

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by florin-adrian »

Conform discutiei mele cu reprezentatul, trebuie sa soseasca trenul cu masinute pentru IMG zilele astea, vad ca astazi nu a sosit, inseamna ca maine, sa speram cel tarziu sambata. Cred ca saptamana viitoare o sa inceapa livrarile deja.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

Seria ti-a venit?

A venit cuiva seria?
Mie nu...
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

judoka
Posts: 72
Joined: 23 Aug 2008, 20:40
Auto:
Location: SIBIU

Re: Comanda August

Post by judoka »

Daca aveti undeva scris k masina trebuia sa vina pana acum, puteti apela la un avocat care se va duce la ei si pe cale ameabila ii va pune sa-ti plateasca taxiul in fiecare zi de asteptare (aprox 100 ron)... <asta mi-a zis-o mie un avocat> Cum credeti...succes!!
KIA CEE'D 1.4 BEST-SO RED- SB-19-DEI- Super incantat-multumit-fericit :D

lar
Posts: 3
Joined: 16 Jun 2008, 14:13
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda August

Post by lar »

Alegeti varianta mai simpla si mai ieftina:

http://www.auto-wilde.de/index.php?id=5 ... art+search

Eu am cumparat de acolo masina si sant supermultumit
Daca aveti intrebari va stau la dispozitie cu placere

Stima
KIA cee'd 1.6 CRDI EX/115 CP, NEGRU METALIZAT

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by florin-adrian »

Mie mi-a spus ca seria o are , dar nu i-am cerut-o ca nu am ce sa fac cu ea, cand ma anunta ca a venit masina si imi da un termen precis, atunci o iau si fac asigurarile, pana atunci, nu tin mortis la ea.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

alex84
Posts: 16
Joined: 15 Jun 2008, 16:34
Auto:

Re: Comanda Iunie

Post by alex84 »

saptamana trecuta pe joi am fost notificat ca masina e in tara. luni am facut plata si urmeaza sa ridic masina saptamana viitoare. de ce dureaza atat de mult sa imi dea masina in conditiile in care masina e intr-un parc/depozit in Baneasa si eu sunt din Bucuresti?
Si eu sunt in aceeiasi situatie. Luni am fost anuntat ca masina e la Baneasa si ca trebuie sa vina la reprezentata din Aviatorilor. M-am gandit ca nu are cum sa dureze mai mult de 2 zile, dar iata.. e vineri si eu inca astept..
Cee'd 1.4 GSL Start + optionale

javachris
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2008, 10:16
Auto:
Location: Craiova

Re: Comanda August

Post by javachris »

Am fost azi la dealer si m-am certat cu ei, dar am aflat in sfarsit ce se intampla. Masina mea, desi comandata iulie a fost in stocul de august. Din acest stoc dealerul mai are de primit 25 de masini din care 19 ajung in weekend, iar celelalte 6 ajung sapt viitoare. Asa ca daca am noroc, imi vine masina azi sau maine, daca nu, imi vine sapt viitoare.

Am facut reclamatie deja la Kia Eastern Europe pentru ca nu mi se pare in regula sa nu isi respecte termenii de livrare.
Cee'd 1.4 Best 109 BHP Machine Silver AKA. Sparky

oko
Posts: 17
Joined: 11 Aug 2008, 18:06
Auto:

Re: Comanda Iunie

Post by oko »

am ridicat si eu masina ieri dupa mai mult de 2 luni de asteptare (comanda data pe 24 iunie). ce pot sa zic: deocamdata e superba

vjnookie
Posts: 42
Joined: 24 Jun 2008, 14:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Iunie

Post by vjnookie »

alex84 wrote:
saptamana trecuta pe joi am fost notificat ca masina e in tara. luni am facut plata si urmeaza sa ridic masina saptamana viitoare. de ce dureaza atat de mult sa imi dea masina in conditiile in care masina e intr-un parc/depozit in Baneasa si eu sunt din Bucuresti?
Si eu sunt in aceeiasi situatie. Luni am fost anuntat ca masina e la Baneasa si ca trebuie sa vina la reprezentata din Aviatorilor. M-am gandit ca nu are cum sa dureze mai mult de 2 zile, dar iata.. e vineri si eu inca astept..

Si eu tot in Aviatorilor am comanda data si tot Start + optionale :)
KIA Ceed 1.4 Customized Edition 2008

Image

alex84
Posts: 16
Joined: 15 Jun 2008, 16:34
Auto:

Re: Comanda Iunie

Post by alex84 »

Am trecut in dimineata asta pe la repezentanta si adusesera destul de multe masini. Din pacate a mea nu era printre ele..
In locul tau eu as da un telefon.. just in case..:)
Cee'd 1.4 GSL Start + optionale

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

@florin-adrian
Ti-ai comandat masina sau ai luat varianta best?
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

ALG
Posts: 14
Joined: 04 Aug 2008, 20:38
Auto:
Location: Ramnicu Valcea

Re: Comanda Iunie

Post by ALG »

GATAAAAA mi'a venit masinutzzaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!uraaaaaaaaaaaa!!!!!!..ma bucur ca un copil...maine o ridik ...ce sa zic...sunt fericit; s'o stapanesc sanatos si eu si parintii, ca o sa'i mai las si pe ei sa mearga cu ea :P....dupa 3 luni si 2 zile ...fac cunostinta cu "Dansa"...va pup...si multa bafta :)

Locked

Return to “Generalităţi”