Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
judoka
Posts: 72
Joined: 23 Aug 2008, 20:40
Auto:
Location: SIBIU

Re: Comanda August

Post by judoka »

Mie nu mia dat posibilitatea sa aleg alarma...una singura au..Viper nustiu de care...maine vad la 10...revin cu detalii
KIA CEE'D 1.4 BEST-SO RED- SB-19-DEI- Super incantat-multumit-fericit :D

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda August

Post by weeezer »

@florin-adrian, tu am impresia ca te incadrezi practic la "Comanda luna iulie". Noi, muritorii de rand cu august, asteptam pana la sfarsitul lui septembrie :D

In alta ordine de idei, daca lucrurile merg normal (si nu ca luna trecuta), cam intr-o saptamana ar trebui sa ne comunice seriile (ma refer celor cu termen de livrare - sfarsitul lui septembrie)
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

User avatar
costimanea
Posts: 44
Joined: 05 Aug 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda August

Post by costimanea »

florin-adrian wrote:Dintre cei care trebuia sa le vina masina la sfsrsitul lunii de la IMG ati mai primit ceva vesti. Eu am fost asigurat ca saptamana asta, pe miercuri, joi, cred ca o sa se faca joi vineri. Eu am comanda pentru black pearl, stiu ca mai erau cativa pe aici care au aceeasi culoare. Ceilalti ce vesti aveti?
Salutare, si eu tot la IMG, tot saptamana asta dar am din pacate aceleasi vesti, mie chiar imi zic de saptamana trecuta ca vine luni-marti, azi e marti si nu m-au sunat dar nici eu nu mai sun ca nu are rost banuiesc ca atunci cand or sa vina ma suna ei. Bafta, ne vedem cand le luam :)
Cee'd 1.4 GSL varianta BEST - culoare Black Pearl

onutza
Posts: 93
Joined: 04 Jul 2008, 20:50
Auto:
Location: TG-JIU

Re: Comanda Iunie

Post by onutza »

desi am dat comanda la dealer in iulie mi-a venit seria in pe 15 august, probabil comanda era facuta mai demult. Dar a trecut f. mult de cand am achitat masina si a venit seria iar masina ioc! :? De ce intarzie atat nu stiu,iar delerul zice ca nu stie cand vine masina.
KIA CEED- 1.4 BEST- SO RED
Comanda:24.07.08
Achitata integral:13.08.08
Serie:15.08.08
Intrare in posesie:17.09.08
http://picasaweb.google.com/onutza82

ALG
Posts: 14
Joined: 04 Aug 2008, 20:38
Auto:
Location: Ramnicu Valcea

Re: Comanda Iunie

Post by ALG »

Deh!!! lumeee!!! lumeee!!!!! ca incep si eu sa fac ca Mugur Mihaescu... poate ma fac artist :)).Eu deja ma las in voia lor ...nu avem ce face. Am auzit ca unii oameni au asteptat pana la 4 luni chiar si aproape 5 luni de la comanda(pt o masina fara optionale"cheala").Traim in ROMANIA o tara cu peisaje F. F. F. frumoase ...si cam atat din pacate :D :D.Eu o sa mai scriu pe forum cand imi vine masina ...pana atunci fac greva(SOMNULUI,CURENTULUI,TIMPULUI LIBER) si dreq sa le ia.Eu va propun sa va ganditi la alte lucruri si sa iesiti mult in oras...mai uitati ca in spate aveti masina care parca vine de la 1000 de km cu 10km/h. Bafta si sper sa va gasesc fericiti si cu masinile f f f fiabile ...ca de!! frumoase sunt toate :)

boris
Posts: 11
Joined: 07 Jul 2008, 18:56
Auto:
Location: targu mures

Re: Comanda IULIE

Post by boris »

Salutari tuturor, mai ales targu-muresenilor. Comanda mea a fost pe la inceputul lui iulie. Pana acum, nici o veste, nici despre seria de sasiu, nici despre kiautza. Dintre targu-muresenii care au mai comandat in iulie, are careva vreo veste? Vreo speramta?
Kia Cee'd sw best 1,4 Mars Red
comanda 6 iulie 2008
seria 18 septembrie 2008, achitata 19 septembrie 2008

User avatar
balbo_x
Posts: 625
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Comanda August

Post by balbo_x »

judoka wrote:Mie nu mia dat posibilitatea sa aleg alarma...una singura au..Viper nustiu de care...maine vad la 10...revin cu detalii
ok. mersi de raspuns. astept detalii ce si cum in legatura cu alarma. pe mine ma intereseaza cat costa manopera daca merg cu alarma cumparata aftermarket, daca stie cineva.
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda August

Post by dbajan123 »

ok. mersi de raspuns. astept detalii ce si cum in legatura cu alarma. pe mine ma intereseaza cat costa manopera daca merg cu alarma cumparata aftermarket, daca stie cineva.[/quote]


mie la IMG mi-au zis ca 250 ron
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

User avatar
balbo_x
Posts: 625
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Comanda August

Post by balbo_x »

weeezer wrote:@florin-adrian, tu am impresia ca te incadrezi practic la "Comanda luna iulie". Noi, muritorii de rand cu august, asteptam pana la sfarsitul lui septembrie :D

In alta ordine de idei, daca lucrurile merg normal (si nu ca luna trecuta), cam intr-o saptamana ar trebui sa ne comunice seriile (ma refer celor cu termen de livrare - sfarsitul lui septembrie)
mie mi-au zis ca intre 5 si 10 septembrie ar trebui sa vina seriile...masina la sfarsitul lunii, dupa 20...dar parca nu mai suna telefonul ala odata :)).
sa ne vedem cu bine cand ne luam jucariile acasa :lol:
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Comanda Iunie

Post by 4adrian »

URAAA... dupa multe presiuni am primit confirmarea ca maine pot sa-mi ridic masina, care dupa cum zic ei mi-a fost adusa special la Ploiesti la 3 noaptea fara sa mai faca nici o oprire prin tara :^o , eu nu cred dar macar te mint frumos.
Asa ca-mi vine masina cu 1 zi inainte sa plec in concediu \:D/ ca sa-i fac si rodajul 1000 km.

Asteptare usoara la restul... eu unul am scapat [smilie=smiliz_kingz_pdt_05.gif]
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda August

Post by weeezer »

@balbo_x: tu cand ai dat comanda? inseamna ca daca avem putin noroc poate primim telefon pentru serii chiar saptamana asta? :D
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

campbelfree
Posts: 77
Joined: 22 Jul 2008, 12:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by campbelfree »

[quote="boris"]Salutari tuturor, mai ales targu-muresenilor. Comanda mea a fost pe la inceputul lui iulie. Pana acum, nici o veste, nici despre seria de sasiu, nici despre kiautza.

poate ne spui si ce anume ai comandat
Cee'd_sw 1.6 GSL MT CITY MACHINE SILVER
COMANDA 19.09.2008
LIVRATA 20.11.2008
ODO 107500

campbelfree
Posts: 77
Joined: 22 Jul 2008, 12:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda August

Post by campbelfree »

cred ca a dat comanda in iulie pentru ca si eu am primit acelasi raspuns pentru serii si livrare
Cee'd_sw 1.6 GSL MT CITY MACHINE SILVER
COMANDA 19.09.2008
LIVRATA 20.11.2008
ODO 107500

User avatar
snake
Posts: 28
Joined: 19 May 2008, 06:50
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by snake »

=D> [-o< :D si eu am fost sunat astazi sa ma duc sa fac RCA-ul ,pana vineri am masinaaaaaaaaaa :D.Sper sa vina si la restul care au mai ramas,ca rau e sa astepti
Posesor pro ceed Best 1.4 Compas Blue----------B 53 AKM

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Comanda IULIE

Post by danct2005 »

La constanta se pare ca se amana termenul de sfarsitul lui septembrie inceputul lui octombrie cu cel putin 2 saptamani.
Motivul invocat este numarul de masini comandate pe tara (cel putin 50 masini pe luna).
Si inca o chestie importatorul transporta masini cu tiruri de cate 4 (patru) masini / tir. In felul asta o sa le primim imediat cum ajung in tara. :D
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

Locked

Return to “Generalităţi”