Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Comanda Iunie

Post by 4adrian »

oare am ramas singurul fara masina, cu comanda data in iunie [shot]
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

alex84
Posts: 16
Joined: 15 Jun 2008, 16:34
Auto:

Re: Comanda Iunie

Post by alex84 »

Nici eu nu am primit masina. Am vb azi cu dealerul si mi-a spus ca masina a ajuns in Bucuresti, e la Baneasa. Mai am de asteptat pana ajunge la dealer(Aviatorilor). Sper ca nu mai dureaza prea mult..
Cee'd 1.4 GSL Start + optionale

judoka
Posts: 72
Joined: 23 Aug 2008, 20:40
Auto:
Location: SIBIU

Re: Comanda August

Post by judoka »

Mi-a venit masina....!!!! azi ma sunat si am ridicat-o...am luat si covorasele dar contracost (60 ron). Am 60 de km cu ea..i super...am condus mai multe masini dar aceasta are un aer special, i mortala...mam indragostit...si o sa ma indragostesc de ea de fiecare data cand o privesc!! :d Aaa...maine am programare sa-mi puna alarma...la ei la service...640 ron cu totu'. Aveti grija si DRUM BUN !
KIA CEE'D 1.4 BEST-SO RED- SB-19-DEI- Super incantat-multumit-fericit :D

ALG
Posts: 14
Joined: 04 Aug 2008, 20:38
Auto:
Location: Ramnicu Valcea

Re: Comanda Iunie

Post by ALG »

Salutare oameni buni :) . Vreau sa spun ca m'am tot informat de aceasta masinutza spectaculoasa, care este apreciata dar si criticata; ceea ce este f. bine ;).Parintii mei au dat comanda pe 5 iunie la showroom'ul din Valcea(Planet Motors), dand 7000 RON avans. Oamenii de acolo au zis ca masina o am sigur pana in luna Septembrie :!: ...In fine ...pe data de 22.08.2008 am achitat integral promitandu'se ca in maxim MAXIM 2 sapt o am :|.Am aflat ca masina este in Bascov de mai bine de o sapt :(...si nu dau vina pe cei din valcea ci pe cei care ar trebui sa transporte masinile.As putea pur si simplu sa ma duk acolo ca sunt decat 55 de km intre mine si ei ...si sa le arat foile (contractul) care dupa expirare nu mai sunt bune; as putea sa le spun ca pt modul asta de lucru ar putea sa fie dati in judecata(apropo termenul a expirat pe 28.08.2008 cele 60 de zile lucratoare).E ilegal sa vinzi ceva ce a "expirat" nu ? Sunt foarte suparat ca toti se misca foarte incet :( :( :( ... merita trasi la raspundere pentru ca nu te joci cu rabdarea omului si pe banii lui, nervi, stres si nu mai stiu eu ce.Joi este ziua in care mi s'a spus ca o sa am masina. Daca nici sapt asta nu imi vine ...va rog sa imi dati niste sfaturi ca incepe sa ma scarbeasca tara asta :x :x

campbelfree
Posts: 77
Joined: 22 Jul 2008, 12:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by campbelfree »

nu a venit nici un sw comandat in iulie?
Cee'd_sw 1.6 GSL MT CITY MACHINE SILVER
COMANDA 19.09.2008
LIVRATA 20.11.2008
ODO 107500

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by Orlando_LR »

imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat dar...te-ai uitat mai jos in contract sa vezi ca scrie...in cazuri de forta majora se poate prelungii perioada de livrare cu 8 saptamani?
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by bogdan241 »

@ ALG...simplu....daca ai bani si timp de pierdut ii dai in judecata. daca nu stai in banca ta si suferi
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

ALG
Posts: 14
Joined: 04 Aug 2008, 20:38
Auto:
Location: Ramnicu Valcea

Re: Comanda Iunie

Post by ALG »

Aveti dreptate... nu am ce sa fac ...sper maine sau cel tz joi s'o iau. Cei de aici(din valcea)... sunt f multumit de ei: si de ce zic asta? pt ca am un prieten care lucreaza la kia(showroom) ..iar el s-a ocupat mai tot timpul de contractul meu.El mi'a zis de la inceput ca in 3 luni vine masina si exista un risc chiar sa intarzie din cauza TRANSPORTULUI :((.ASTA E!!! Acum nu ramane decat sa astept si cam atat, o sa revin cu informatii :).Traim in Romania si asta ...(Mircea Badea) ;))

ALG
Posts: 14
Joined: 04 Aug 2008, 20:38
Auto:
Location: Ramnicu Valcea

Re: Comanda Iunie

Post by ALG »

am uitat sa zic ...masina e cee'd(hatchback) 1.4 GSL MT BEST ABYSS BLUE :D (deci fara optionale):P

4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Comanda Iunie

Post by 4adrian »

Orlando_LR wrote:imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat dar...te-ai uitat mai jos in contract sa vezi ca scrie...in cazuri de forta majora se poate prelungii perioada de livrare cu 8 saptamani?
da trebuie sa demonstreze cu acte ca a fost caz de forta majora, si din moment ce masinile zac de mai bine de 10 zile pe undeva prin tara e clar vina lor, in cazul meu sunt la a 2-a incalcare a contractului si am eu grija sa le tremure picioarele zdravan daca nu am masina pana vineri. :smt021
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

ALG
Posts: 14
Joined: 04 Aug 2008, 20:38
Auto:
Location: Ramnicu Valcea

Re: Comanda Iunie

Post by ALG »

pai ce le faci, sa le tremure picioarele ? :)) Mi'e teama ca daca ii ameninti sau ceva ii doare drept undeva :|.Nu ramane decat sa asteptam

User avatar
balbo_x
Posts: 625
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Comanda August

Post by balbo_x »

@judoka

640 RON alarama plus manopera? pe mine ma intereseaza cat e doar manopera pentru ca prefer sa imi aleg eu alarma :D
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by inczelacc »

si eu tot pt saptamana asta astept masina, nu inteleg de ce ar dura mult transportul de la pitesti sau bucuresti..sau unde o fi masina..pana la brasov...si cum a izs cineva...daca nu cor sa transporte sa-mi zica ..ca ma duc eu acolo sa iau :)
1.4 Best, Oil Blue

User avatar
snake
Posts: 28
Joined: 19 May 2008, 06:50
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Iunie

Post by snake »

4adrian wrote:oare am ramas singurul fara masina, cu comanda data in iunie [shot]
Nu,nu esti singurul,eu am primit seriile si am achitat masina imediat de acum 2 saptamani si daca ma crede cineva, :( nici nu pot sa mai dorm din cauza masinii.Dealerul a spus saptamana trecuta ca saptamana asta am masina.Astazi ma duc peste el.......
Posesor pro ceed Best 1.4 Compas Blue----------B 53 AKM

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda August

Post by florin-adrian »

Dintre cei care trebuia sa le vina masina la sfsrsitul lunii de la IMG ati mai primit ceva vesti. Eu am fost asigurat ca saptamana asta, pe miercuri, joi, cred ca o sa se faca joi vineri. Eu am comanda pentru black pearl, stiu ca mai erau cativa pe aici care au aceeasi culoare. Ceilalti ce vesti aveti?
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

Locked

Return to “Generalităţi”