Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Au plecat deja cateva trailere din Zilina si urmeaza pe marti sa ajunga la Buc. Acolo li se va face o inspectie tehnica si apoi vor fi livrate catre dealeri din tara/clienti din Buc
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Doamne-ajuta sa fie si a mea pe unul din ele
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

dan0302
Posts: 70
Joined: 22 Jun 2007, 22:35
Auto:

Post by dan0302 »

mie baietii de la valcea mi.au spus ca nu au plecat masinile din zilina pentru ca a fost nor toxic deasupra ungariei....ma urc pe pereti...auziti si voi ce justificare exista....eu le.am spus ca dak pana vinerea viitoare cand imi spun ei ca e masina la showroom nu este.... eu oricum ma duc la ei...sa imi dae ori masina ori bani...gata nu mai suport...deja am o luna intarziere la livrare....pur si simplu nu mai stiu ce sa fac....
kia ceed lx 1,4, piston grey, OT-02-XTS

Hansolo1
Posts: 120
Joined: 24 May 2007, 17:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Hansolo1 »

Cum dreac sa zica asha ceva....aia cred ca tu inca crezi in mos craciun si ca barza aduce copiii...ce prostii debiteaza....nici macar nu a ajuns la granitza cu ungaria acel nor de care zic ei......in fine...e o nebuloasa acolo.
Cee'd 1.4LX Base sau (Best mai nou) Silver - fara optionale...comanda 11.05.2007 a venit 25.07.2007

dan0302
Posts: 70
Joined: 22 Jun 2007, 22:35
Auto:

Post by dan0302 »

nu stiu...ma pe mine nici nu ma ajuta fata cred....dar dupa ce minciuna imi indruga astia probabil ca am fata de avorton...nu mai stiu ce sa zic....eu deja incep sa ma gandesc la lucruri mai grave...adik luni imi sun avocatul....si il pun pe el sa rezolve problema...ca vad ca nici macar nu primesc detalii cu ce se intampla...iar de vb cu cei de la kia romania....nu exista sanse...telefonul care e pe net nu functioneaza....sau o functiona...dar au interdictie oltenii...probabil noi astia de aci din sud aveam gura multa...si vb mult si se gandesc sa nu ne fak o paguba si mai mare... sincer sa fiu habar nu am ce sa mai fac in problema asta....pur si simplu nu imi vine sa cred...am sunat o gramda de agenti de vanzari de la alte firme(cu care sunt bun prieten) si toti se apucara sa se inchine...
kia ceed lx 1,4, piston grey, OT-02-XTS

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

La importator as crede eu ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nor toxic ... si probabil pe sub el trecusera si ei ... de au crezut ca o sa pui botu la o asa explicatie. Deja e prosteala pe fata si nu cred ca strica sa mergi si cu un avocat data viitoare
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

Deci ganditi eronat si total pe dinafara.......... in momentul in care se cere seria de motor se face o instintare in care se specifica seria de sasiu , model, culoare, utilizator, precum si ca masina este in BUCURESTI asta indiferent daca nu este si se da un termen de livrare de 14 zile lucratoare din momentul efectuarii platii...
PEntru cei care cred ca trebuie seria de motor am sa va intreb cine va da autoritate de a rupe foaie de secretizare ................ in cazul in care nu stiati peste seria de motor se pune o foaie de secretizare seria de sasiu fiind vizibila in partea stanga a parbrizului ( jos in colt) ..... nu doresc sa intru in polemica cu uni sau altii ...

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

domnule burcea, atitudinea dumneavoastra este total gresita fata de utilizatorii acestui forum. nu uitati ca o parte din cei de aici va sunt si clienti. in momentul in care ati scris prima data pe acest forum, v-ati asumat o calitate oficiala, anume de a reprezenta Mit Motors / Kia Romania in fata clientilor si potentialilor clienti.

acum, cu acest ultim post, sa-mi fie iertata exprimarea, va dati cu stangul in dreptul si afisati o atitudine de superioritate dusa la extrem.

daca stiti ca ce se spune aici este gresit, va rugam sa explicati clar si la obiect care este circuitul hartiilor legate de seria de sasiu, motor, etc. nu suntem inamicii dumneavoastra, nu avem nimic personal cu dumneavoastra, unii din cei de aici va ajuta sa aveti vanzari mai mari, deci va rugam sa ne respectati.

pentru mine, cee'dul este prima masina noua pe care o cumpar, si nu am idee ce este foaia de secretizare, nu stiu de ce nu se da si seria de la motor odata cu seria de sasiu.

va rugam sa pastrati coerenta in exprimare si sa evitati sa raspundeti la intrebari tot prin intrebari.

.... nu doresc sa intru in polemica cu uni sau altii ...
nu aveti de ce sa intrati in polemica cu nimeni, in momentul de fata, aveti cea mai avizata parere despre ce si cum se intampla importul de masini la Kia Romania. (domnul de la PR nu a mai postat de ceva vreme)


PS am avut nevoie sa citesc de cateva ori postul dumneavoastra ca sa inteleg cat de cat despre ce e vorba in el.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

pancho
Posts: 29
Joined: 19 Jul 2007, 11:28
Auto:

Post by pancho »

kokolino wrote:are dreptate nea Burcea...nici eu nu am auzit la bancile pe la care am fost sa ceara serie la motor, poate doar alfa sau banca albinutza :). Ati incercat la Piraeus? BRD?
eu am credit de la alpha, si nu mi-au cerut seria de motor. Cea de sasiu le-a fost suficient
Kia Cee'd 1.4 Base So Red

laurentiu_proto2000
Posts: 173
Joined: 24 May 2007, 11:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by laurentiu_proto2000 »

:( Vazut in seara asta intersectia Mosilor cu Eminescu Ceed Kompass Blue numere de moldova C-MD-406 :( :(
KIa Ceed 1.4 GSL Best Machine Silver B-88-CLP >21000km

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

numai vrajeala
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

intrebare pentru domnul Burcea , sau cine este in masura sa raspunda
Pentru ce-i care achita masina integral, primeste seria inainte sa-i vina masina, sau este anuntat doar cand vine masina?
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

...

Post by Andrei Burcea »

in cazul in care ati efectuat o comanda termenul de livrare este de 60 de zile lucratoare din momentul centralizarii comenzii, de exemplu dati comanda pe data de 25.07.2007, termenul de livrare este sfarsitul luni Octombrie. Seria de sasiu in cazul acesta va aparea in luna septembrie, deci apara inainte ca masina sa soseasca.
In cazul in care masina se afla pe stoc pe precontract se va trece seria de sasiu a masini, asta inseamna ca termenul de livrare este de 14 zile lucratoare din momentul efectuarii platii in contul furnizorului. Deci in mod normal ar trebui sa fiti anuntat ca seria de sasiu a aparut.
Indiferent de situatie veti stii de seria de sasiu inainte de a fi anuntat sa veniti sa ridcati masina.

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

Multumesc pentru raspuns, am intrebat deoarece am dat comanda pe 8 mai, avans 80% si am observat ca unii care au dat comanda mai tarziu (base plus optionale , ca si in cazul meu ) au primit deja seria sau chiar masina.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Post Reply

Return to “Generalităţi”