Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, dar la aia nu cred ca e balamucul asta. Sau oricum, eventualele neplaceri sunt compensata. Chiar pe forum aici zicea cineva ca la Audi, intarzierea de o luna la livrare a fost compensata cu reducere de 6%. La noi si doar un plin de rezervor e vis ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

kri
Posts: 6
Joined: 24 Aug 2007, 13:26
Auto:

Post by kri »

comanda 25 mai....o astept si nu mai vine......am vazut seria sasiului in camionul nr 4 din 11 ...sper sa ajunga cat mai repede....felicitari ptr cei care acum se plimba cu ele

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

...azi dealeru' mi-a aratat ca masina mea a fost desarcata la pitesti, transportul nr 4!! ! :shock: shi ce daca? nu a stiut sa imi spuna cat timp face de acolo pana ...aici! :P stie careva?
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Post by pompilius »

Eu mi-am luat concediul in functie de data estimata(max.60 zile lucratoare) de venire a masinii.Daca pana la data la care se implinesc zilele trecute in precontract,nu am nici un semn de la dealer cred ca imi voi petrece o mare parte a concediului in fata sediului lor "indrumand clentii doritori de C'eed" .
Cee'd 1,4 LX Best Pewter Beige
CL-19-RIP

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Post by catalin2804 »

gata cu asteptarea. a ajuns si masina mea dar pacat ca nu sunt in localitate si o pot ridica deabia pesteo saptamana. :(
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

luci
Posts: 129
Joined: 01 Aug 2007, 21:17
Auto:
Location: turda cluj

Post by luci »

Catalin cand ai dat comanda?
kiaceed 1,4base black pearl frumoasa foc

caesar2
Posts: 17
Joined: 23 Aug 2007, 20:56
Auto:
Location: Bucuresti

comanda

Post by caesar2 »

Va salut!

saptamana trecuta mi-am comandat si eu o Kia c'eed Best.
teoretic mi-au spus ca vine in septembrie - avand in vedere ca e versiunea de baza, fara niciun optional.

am mai incercat sa-i pun cate ceva pe ea, dar daca vroiam numai cheie-briceag ma "amenintau" cu o asteptare de 65 d zile lucratoare.

sper sa vina macar in prima parte a lunii.

culoarea e Abyss Blue - chiar ieri am vazut una pe Unirii si arata fff bine.

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Re: comanda

Post by pompilius »

[quote="caesar2"]Va salut!

saptamana trecuta mi-am comandat si eu o Kia c'eed Best.
teoretic mi-au spus ca vine in septembrie - avand in vedere ca e versiunea de baza, fara niciun optional.

am mai incercat sa-i pun cate ceva pe ea, dar daca vroiam numai cheie-briceag ma "amenintau" cu o asteptare de 65 d zile lucratoare.

sper sa vina macar in prima parte a lunii.



Ma bucur pt tine ca esti foarte optimist.Sau in continuare dealerii sunt foarte mincinosi.
Eu am comandat la fel ca si tine varianta de baza si nu vad nici o diferenta intre mine si altii care au comandat-o ceva mai dotata.
Cee'd 1,4 LX Best Pewter Beige
CL-19-RIP

caesar2
Posts: 17
Joined: 23 Aug 2007, 20:56
Auto:
Location: Bucuresti

Post by caesar2 »

sper sa nu ai dreptate :)

trebuie sa recunosc, cand am intrebat de data de livrare, dealerul a ezitat (ceva mai mult) sa-mi ofere o anumita data, insa mi-a spus ca cel mai probabil vine in septembrie. acum sa speram ca vine. de aceea nici nu am pus vreun optional, doar doar vine mai repede.
acum sincer imi cam pare rau dar asta e

explicatia pentru intarzieri (oferita de salesman) a fost ca datorita caniculei camioanele pline de c'eeduri nu au putut circula

dan0302
Posts: 70
Joined: 22 Jun 2007, 22:35
Auto:

Post by dan0302 »

povesti....pe langa ce iti spun ei tu sa mai pui o luna jumate cel putin...eu de cand am primit seria pana am vazut masina am asteptat o luna jumate...deci recomandarea mea e rabdare si tutun...si povestea cu masini fara optionale nu tine..eu am comandat fara optiuni si am primit una cu...asa ca sunt doar povesti...secretul ca sa vina masina mai repede e sa nu le dai banii decat atunci cand vezi masina...altfel e totul numai poveste...ideea e sa nu virezi tot inainte...si sa nu platesti diferenta nici in momentul in care vine seria doar dak iti dau hartiutza scrisa cu termen de livrare sigur...si vezi sa iti pui si tu clauze dak nu aduk masina la timp...altfel o sa auzi minciuni pentru 10 ani de acum incolo..
kia ceed lx 1,4, piston grey, OT-02-XTS

D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Post by D4OTzu »

caesar2 wrote:sper sa nu ai dreptate :)

trebuie sa recunosc, cand am intrebat de data de livrare, dealerul a ezitat (ceva mai mult) sa-mi ofere o anumita data, insa mi-a spus ca cel mai probabil vine in septembrie. acum sa speram ca vine. de aceea nici nu am pus vreun optional, doar doar vine mai repede.
acum sincer imi cam pare rau dar asta e

explicatia pentru intarzieri (oferita de salesman) a fost ca datorita caniculei camioanele pline de c'eeduri nu au putut circula
Sa nu-i crezi! Eu am dat comanda pe 4 iunie, mi-au facturat avansul pe 6 iunie si mi-au spus ca daca iau versiunea de baza(acum Best) voi astepta max 2 luni.Am vrut sa mai pun ceva optiuni pe ea, dar mi-au zis ca o sa astept 3 luni. Din considerentul asta nu am mai pus nimic pe ea si astazi este 26 august si nu stiu exact cand va veni. acum imi spun ca max. pe 7 septembrie o am. Sunt niste mincinosi. Mai bine du-te si iao din afara. Sunt foarte dezorganizati si nepregatiti. Poate tu o s-o vezi de 1 decembrie...daca! :evil:
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Post by pompilius »

Stie cineva daca si in alte tari cumparatorii sunt dusi cu presul ca aici in Romania?
Care sunt termenele de livrare din alte tari?
Cee'd 1,4 LX Best Pewter Beige
CL-19-RIP

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

de maine incepe o noua saptamana..."viitoare" sper totusi sa fie ultima (comanda data pe 8 mai)
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

@arka
Sa nu-i ierti de o alarma, revizie gratuita si ce iti mai vine in cap.
CRDI 90LP Base+optionale(ESP, proiectoare ceata, etc) - pewter beige

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

oricum daca nici saptamana asta nu o primesc, am sa merg la OPC.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Post Reply

Return to “Generalităţi”