Kia Magentis in emisiunea Autoforum

claudiu78
Posts: 3
Joined: 17 Jul 2007, 08:24
Auto:

Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by claudiu78 »

Salutare tuturor,

In emisiunea Autoforum de sambata 1 decembrie vom prezenta opiniile adunate de pe forumuri despre Kia Magentis. Pentru asta avem nevoie de ajutorul vostru, mai exact - de opiniile voastre despre aceasta masina.

Multumesc. :)

claudiu78
Posts: 3
Joined: 17 Jul 2007, 08:24
Auto:

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by claudiu78 »

claudiu78 wrote:Salutare tuturor,

In emisiunea Autoforum de sambata 1 decembrie vom prezenta opiniile adunate de pe forumuri despre Kia Magentis. Pentru asta avem nevoie de ajutorul vostru, mai exact - de opiniile voastre despre aceasta masina.

Multumesc. :)
Am primit foarte multe emailuri pline de laude la adresa voastra, de la adminul vostru. In fiecare dintre aceste emailuri se mentiona chiar coeziunea dintre voi si dragostea pentru Kia. Nu vreti sa-mi demonstrati ca aceste laude au un fundamnet? Poate ca nu sunteti proprietarii acestei masini, dar, in calitate de fani Kia si de membri Club Kia, cred ca puteti sa emiteti macar o opinie despre Magentis. Cu alte cuvinte... spuneti fratilor ceva!!!
Multumesc

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

eu nu mai zic nimic ca data trecuta cand ai dat de RIO la autoforum si au aparut posturile mele m-am trezit cu 10 ciudati care ma adauga in lista de messenger ca m-au vazut la TV.
Kia RIO 1.4
Image

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by babu »

@claudiu78

la dotari standard sta f.bine,super spatioasa la interior.

buba e la exterior.
uritica foc!design tipic corean.
Sageata Albastra-BC18GBA

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

claudiu78, Kia Magentis este un model destul de rar in RO. Eu personal nu stiu daca am vazut doua masini pana in acest moment. Clasa din care face parte si pretul masinii o face mai putin atractiva chiar daca, masina arata bine (din punctul meu de vedere). Aici in ClubKia, nu stiu sa fie vre-un posesor de Magentis. Probabil ca din acest motiv nu a raspuns nimeni.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

shumilica
Posts: 63
Joined: 12 Oct 2007, 23:34
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by shumilica »

Dac? ave?i o lips? de material pentru magentis ?ncerca?i aici:
http://www.kia-forums.com/kia-magentis-optima-forum/
Astazi daca nu esti confuz inseamna ca nu gandesti clar!

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Oamenii care au bani sa cumpere o masina de 25.000e nu cred ca pierd vremea pe forum. Parere personala.

Despre masina, pai pot spune ca arata foarte bine, mie chiar imi place.
Pretul nu mi se pare foarte mare tinand cont ca face parte din categoria premium.

Ca fapt divers, ce pot face chinezii astia, mi se pare ca seamana izbitor de bine cu un model de la Geely, sau mai bine spus asemanarea este invers.

Bafta

PS: tot ce am spus a fost o parere personala exprimata fara un test drive
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

olyver29
Posts: 1
Joined: 04 Dec 2007, 13:17
Auto:
Location: pitesti

Post by olyver29 »

cele mai slabe masini!

BlackVyper
Posts: 5
Joined: 17 Jan 2008, 23:34
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by BlackVyper »

Eu unul am ramas impresioanat de acest model, mi-a placut la maxim, l-am condus, insa un model din 2004 si nu noul model care arata mult mai bine, doar pretul ma impiedica sa mi-o iau, 25000 fiind o suma cam mare pentru mine, este super masina si merita tori banii dar are rivali puternici la clasa ei, nu cred ca va reusii sa isi atinga targetul propus, cei care dispun de suma respectiva vor opta cu siguranta pt marci consacrate!
"Viaţa este, în fapt, asemeni unei cutii de conserve. Îţi spune când expiră, nu şi când începe să se strice"

danny86

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by danny86 »

fratilor iata ca dupa 1 an si jumatate de la ultimul postreplay pot spune ca sunt primul care si-a achizitionat un magentis full motorul de 2 litri motorina.........masina a fost negociata am reusit sa o aduc in 18500de euro full motorul de 2 litri motorina este adevarat ca si ei vroiaiu sa scape de ea deoarece se apropie la sf anului 2009 sa apara noul magentis......si am considerat ca decat sa dau 18mii pe un ceed deoarece ceed vroiam sa imi cumpar am preferat sa imi iau o limuzina chiar daca toata lumea o critica si spune numai lucruri rele despre ea.............acum ramne sa vedem cat de fiabila este si cat poate sa imi ofere in trafic.......mentionez ca nu m-au interesat alte marci in banii astia

hlpartners
Posts: 84
Joined: 18 Feb 2008, 01:57
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by hlpartners »

Felicitari pentru achizitie si pentru faptul ca nu ai renuntat la ceea ce iti doreai cu adevarat.
Cee'd SW 1.6 DSL, 115 CP CITY, Black Pearl TM 52 HMP

danny86

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by danny86 »

hlpartners wrote:Felicitari pentru achizitie si pentru faptul ca nu ai renuntat la ceea ce iti doreai cu adevarat.


merci mult hlpartners

danny86

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by danny86 »

am o rugaminte....ma poate ajuta si pe mine cineva cu un manual pt magentis deoarece masina urmeaza sa vina luni si parca as vrea sa rasfoiesc si eu un manualul week asta


multumesc

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by vlady_b »

Salut
Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.


Manual cauta aici (e in limba engleza):
http://www.kia.ca/page/owners_manual
Kia RIO 1.4
Image

danny86

Re: Kia Magentis in emisiunea Autoforum

Post by danny86 »

vlady_b wrote:Salut
Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.


Manual cauta aici (e in limba engleza):
http://www.kia.ca/page/owners_manual


mersi mult vlady_b si eu sper sa dea Dumnezeu sa fie ok

Post Reply

Return to “Magentis”