Meniu secret infotainment 7 inch

User avatar
Alex M.
Posts: 20
Joined: 29 Oct 2019, 14:47
Auto: CEED 3
Location: Bucuresti

Re: Meniu secret infotainment 7 inch

Post by Alex M. »

Postarea are aproape 1 an, dar am gasit intamplator parola pt Engineer Mode: ultimele 4 cifre ale versiunii de soft instalate.

A umblat cineva in meniu, a facut adaptari? Vad chestii ca GPS (foarte precis in coordonate), remote control etc. Sunt curios daca cineva a reusit sa se foloseasa de ele, gen sa le conecteze la o aplicatie/sa le afiseze pe display.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Icefinity
Posts: 20
Joined: 03 Jul 2020, 08:45
Auto: Kia Stonic
Location: București

Re: Meniu secret infotainment 7 inch

Post by Icefinity »

Alex M. wrote: 30 Nov 2020, 22:09 intamplator
Eu la Stonic-ul meu am găsit mai NEîntâmplător după peste 50 de încercări.
Am instalat anumite apk-uri downloadate de pe magazin (am făcut și propriul meu floating widget în Java folosind AndroidStudio ca să le pot controla mai ușor din ecranul principal sau când sunt deja în alte aplicații) și nu am avut o experiență prea bună deoarece fie se mișcau prea lent , fie se blocau în unele cazuri.

Singurele soluții mai ok pentru oamenii mai pasionați de tehnologie și libertini sunt fie aliexpress (un 9'' cu 8 core , 6GB Ram și Android 10 , slot card memorie si slot sim pentru internet e pe la 350-400 de euro) , fie o tabletă pusă într-un suport peste sistemul infotainment al mașinii care va fi controlat prin bluetooth(audio) , sau un telefon mai mare tot cu suport.

Sistemele infotainment de pe mașini sunt mult prea slabe și limiate (toyota până de curând nu suporta nici Android Auto).
Sunt mai mult pentru oamenii bătrâni sau cei fără pretenții care vor doar să asculte câte o melodie , să se uite la ceas și dacă au noroc să bage și un Waze sau GMaps care să fie emulat cum trebuie de Android Auto.

JETSKY
Posts: 97
Joined: 22 Jan 2009, 13:02
Auto:

Re: Meniu secret infotainment 7 inch

Post by JETSKY »

O veste buna pentru posesorii de sisteme media cu AA si CarPlay. Google urmeaza sa extinda in lunile urmatoare disponibilitatea oficiala a Android Auto, extindere in care se regaseste si Romania. Asadar nu va mai fi nevoie de "workaround-uri" pentru a avea instalat AA pe telefon. Aici un link cu stirea https://www.theverge.com/2020/12/3/2215 ... n%20Africa.

User avatar
Afumatu
Posts: 55
Joined: 30 Sep 2019, 18:05
Auto: Kia Ceed 1.4 TGDI GT Line
Location: Bucuresti

Re: Meniu secret infotainment 7 inch

Post by Afumatu »

JETSKY wrote: 04 Dec 2020, 12:30 O veste buna pentru posesorii de sisteme media cu AA si CarPlay. Google urmeaza sa extinda in lunile urmatoare disponibilitatea oficiala a Android Auto, extindere in care se regaseste si Romania. Asadar nu va mai fi nevoie de "workaround-uri" pentru a avea instalat AA pe telefon. Aici un link cu stirea https://www.theverge.com/2020/12/3/2215 ... n%20Africa.
Asta da veste !!! Si vad in stire si wireless disponibil :D ( bine asta pe 5GHz )

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”