XCeed 1.4 T-GDI City BlueFlame

Cosmin D
Posts: 133
Joined: 08 Oct 2019, 11:09
Auto: Xceed 1.4 T GDI CITY
Location: Bucharest

Re: XCeed 1.4 T-GDI City BlueFlame

Post by Cosmin D »

Salut,
Jantele de 18 vin cu anvelope Continental sport contact
Nu are rost sa va agitati cu apa din sctropitor. Nu va iesi apa calda. Duzele au o rezistență care se încălzește si impiedica înghețarea orificiului prin care iese apa. Nu trebuie activata functia din meniu sau vreun buton, ele merg tot timpul din ce stiu. Nu incalzesc apa. Ideea e să prevină înghețul duzei dar m as mira sa aiba putere sa încălzească apa. Si daca folositi lichid de vară iarna vor îngheța oricum :D
Azi am văzut prin parbriz acele rezistente care îl incalzesc atunci când folosesc încălzirea partidului. Sunt destul de fine dar se pot observa cu ochiul liber daca esti atent.
Last edited by Cosmin D on 30 Nov 2019, 18:42, edited 1 time in total.

User avatar
ciorelu
Posts: 96
Joined: 26 Apr 2019, 18:41
Auto: kia ceed
Location: bucuresti

Re: XCeed 1.4 T-GDI City BlueFlame

Post by ciorelu »

Revin cu o precizare privind portul de fast charging: nu functioneaza cu Android Auto DAR, se poate reda brin blueetooth. Am scos cablul din portul cu AA si l-am conectat in cel cu fast charging, fiind o intrerupere de max 2 secunde.

Scuze pentru confuzie :)

lulacanci
Posts: 3
Joined: 12 Nov 2019, 16:16
Auto: Hyundai i20
Location: Iasi

Re: XCeed 1.4 T-GDI City BlueFlame

Post by lulacanci »

Continental Sport Contact... Dar ce numar? 5, 6? Ca e important, dar va ca nimeni nu poate citi pana la capat pe anvelopa. E ca si cum ai spune ca ai Kia Ceed in loc de Xceed.

Cosmin D
Posts: 133
Joined: 08 Oct 2019, 11:09
Auto: Xceed 1.4 T GDI CITY
Location: Bucharest

Re: XCeed 1.4 T-GDI City BlueFlame

Post by Cosmin D »

Da, asa e..eu unul nu citesc prea bine dar uite am facut un efort cu posibilitățile mele limitate si am văzut că e 5. Mi a fost greu, dar am reusit.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”