Unitate Media (consolă)

IMPenciu318
Posts: 2
Joined: 01 Oct 2022, 08:59
Auto: Kia Ceed
Location: București

Unitate Media (consolă)

Post by IMPenciu318 »

Salut,

Sunt proaspăt proprietar al unui Ceed 2018 tgdi, iar masina a venit cu o unitate basic, care are doar bluetooth și m-am gândit ca poate găsesc aici un răspuns la dilema de a o înlocui.

Am găsit acest clip pe YouTube ca prezintă instalarea pentru o unitate cu Android auto 10 și voiam sa va cer părerea despre ea sau dacă aveți alte sugestii.

Pe lângă asta masina nu are nici senzori de parcare și as fi interesat sa adaug și senzori, deci dacă aveți vreo idee de cum sa fac asta cu o unitate care suporta și senzorii as fi foarte recunoscător.

Mulțumesc in avans.

cristian11
Posts: 8
Joined: 15 Sep 2022, 18:44
Auto: Kia Ceed III 1.4 6MT GSL BEST
Location: Bucuresti

Re: Unitate Media (consolă)

Post by cristian11 »

Bună dimineața! Am pus senzori de parcare aftermarket cu 250 lei pe Ceed 1.4 MPI Best din 2019, la o firmă din Târgul din Vitan. Am apelat la ei pentru că mi-au montat acum ceva vreme și pe un Gof 5 și sunt mulțumit de cum se comportă senzorii și reacționează când parchezi.
Cât despre Navigație/multimedia, a apărut și la noi exact modelul din video-ul de pe Youtube și costă 1300 lei + montaj. Nu știu dacă am voie să pun link-ul sau să spun cine-l vinde dar îl găsești pe un cunoscut site de vânzări.
În plus, eu am pus și bandouri pe uși (necesare în nebunia asta de oraș), dedicate modelului meu de mașină și acum caut o soluție pentru instalat lumini la picioare care să se aprindă o dată cu deschiderea ușilor.
Următorul pas (mai mare) va fi o instalație GPL.

yso
Posts: 235
Joined: 18 Jan 2019, 10:56
Auto: --
Location: --

Re: Unitate Media (consolă)

Post by yso »

cristian11 wrote: 02 Oct 2022, 09:28 Cât despre Navigație/multimedia, a apărut și la noi exact modelul din video-ul de pe Youtube și costă 1300 lei + montaj. Nu știu dacă am voie să pun link-ul sau să spun cine-l vinde dar îl găsești pe un cunoscut site de vânzări.
Salut!
Vreau si eu link-ul, te rog, unde gasesti sistemul ala multimedia la 1300lei + montaj.
Un prieten e interesat sa-si puna asa ceva.
Mersi!

cristian11
Posts: 8
Joined: 15 Sep 2022, 18:44
Auto: Kia Ceed III 1.4 6MT GSL BEST
Location: Bucuresti

Re: Unitate Media (consolă)

Post by cristian11 »

@yso

caută pe Google:

Navigatie dedicata cu Android Kia Ceed 2020 ~ PROMOȚIE

și dacă amicul își montează să ne spui cum este.

IMPenciu318
Posts: 2
Joined: 01 Oct 2022, 08:59
Auto: Kia Ceed
Location: București

Re: Unitate Media (consolă)

Post by IMPenciu318 »

@cristian 11 poți sa îmi dai numele firmei la care ai pus senzori. Multumesc.

cristian11
Posts: 8
Joined: 15 Sep 2022, 18:44
Auto: Kia Ceed III 1.4 6MT GSL BEST
Location: Bucuresti

Re: Unitate Media (consolă)

Post by cristian11 »

@IMPenciu318
”Car Vision” se cheamă firma și e în primul rând cu ateliere înspre Splai și înainte de primul grătar cu mici :D

Post Reply

Return to “Generalităţi”