Camera auto pentru gama ceed 2022

vyalli
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2021, 17:48
Auto: Kia Proceed GT-LINE 2022
Location: bucuresti

Camera auto pentru gama ceed 2022

Post by vyalli »

Salut,
Ce camera auto aveti instalate pe masinile voastre? Eu detin un proceed 2022 si nu am idee ce camera sa pun din cauza ca in spate la oglinda este camera , lane assist etc .

Puteti sa imi spuneti cum s-a instalat camera la voi? daca s-a legat camera la panoul de sigurante cu cablu , nu as vrea la bricheta montat

Pe masina veche aveam o camera de la bluelens, foarte buna dar ei nu au nimic dedicat pe site pentru kia

Multumesc.

P.S. trebuie montata camera neaparat la KIA sa nu pierd garantia?

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5231
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Camera auto pentru gama ceed 2022

Post by Nesta3 »

Nu prea ai cum sa pui camera in dreptul oglinzii deoarece blochează senzorii aia.Eu am pus-o in stânga modulului oglinzii.Vara e ascunsa de parasolar când e coborât iar când nu îl folosești, camera e vizibila, dar te obișnuiești.
Camera e asta:
https://www.lerato.ro/camera-auto-dvr-d ... negru.html
Filmează maxim 2k, are memorie integrată EMMC, transferul fișierelor in telefon se face aproape instant.
Ziua filmează foarte ok, are HDR bun, noaptea e acceptabil, in funcție de condiții.
Are buton dedicat de foto/video, buton pe care eu l-am lipit in spatele volanului,iar când am nevoie sa fotografiez ceva rapid, apăs pe buton și face și poza și înregistrează și ultimele 10 sau 30 secunde de dinaintea pozei.

Aplicația e foarte misto și simplu de utilizat.
Mai e varianta care filmează 4k, dar care nu are buton dedicat de foto.
Camera auto DDPai Mini 5 GPS ,Capacitate Stocare 64GB eMMC, Filmare 4K 2160P , Senzor imagine SONY IMX415, WDR, 5GHz WiFi, ADAS

La ambele poți achiziționa modulul pentru alimentare permanenta pe care îl poți lega la cutia cu siguranțe:
Kit cablu alimentare si monitorizare miscare pentru Dash Cam DDPai Mini
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Post Reply

Return to “Generalităţi”