Garantie Volan

micutu
Posts: 34
Joined: 21 Nov 2016, 01:24
Auto: kia Ceed 1.6 GT
Location: Bucuresti

Garantie Volan

Post by micutu »

Salutare, am masina din octombrie 2016 si in perioada asta partea stanga a volanului s-a matuit (sters).
Oare volanul poate fi schimbat pe garantie?
A mistake repeated more than once is a decision

d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Garantie Volan

Post by d3xt3r »

Salut ,

Cand zici "matuit", te referi la faptul ca s-a luat stratul de piele si a ajuns la burete ?
Altfel poti sa incerci un tratament pt piele: curatare + rehidratare/protectie. Cred ca ai sanse mici sa il inlocuiesti pe garantie pt uzura dupa 4-5 ani

Eu folosesc produse de la "Leather Honey" pt curatat / intretinere scaune si volan. Nu am testat altceva pana acum ca sa fac o diferenta, dar sunt multumit cel putin de cum se curata. Partea de protectie presupun ca merge si ea caci inca nu s-a crapat pielea

micutu
Posts: 34
Joined: 21 Nov 2016, 01:24
Auto: kia Ceed 1.6 GT
Location: Bucuresti

Re: Garantie Volan

Post by micutu »

Mai mult s-a sters putin, nu a ajuns la piele, o sa fac o poza dupa ce o iau din service.
Multumesc pentru recomandare de produse.
A mistake repeated more than once is a decision

doio77
Posts: 773
Joined: 25 Nov 2007, 17:14
Auto: 1.6 CRDI 128hp City 2014
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Garantie Volan

Post by doio77 »

Asa arata volanul meu la ceed 2014 dupa 4 ani.
A fost inlocuit pe garantie, vine volanul pe sasiul nou , restul de componente se muta de pe cel vechi.
Trebuie insistat putin in caz ca fac nazuri , au inceput ca nu se schmba pe garantie, eu le-am cerut mail-ul de la fabrica sa vad dece nu il schimba , si a 2a zi mi-au cerut poze cu cel vechi si poze de pe carte de garantie. A venit in 2 saptamani . primele poze sunt cu volanul schimbat si dovada.
Deci se poate! Bafta

PS: cum spunea colegul mai sus, neaparat produse de intretinere piele la cel nou, eu sterg la cateva luni toate locurile cu piele din masina.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
1.6 CRDI 128hp City 2014 Planet Blue + optionale

micutu
Posts: 34
Joined: 21 Nov 2016, 01:24
Auto: kia Ceed 1.6 GT
Location: Bucuresti

Re: Garantie Volan

Post by micutu »

Multumesc mult doio77, o sa le zic si de schimbatul volanului.
A mistake repeated more than once is a decision

micutu
Posts: 34
Joined: 21 Nov 2016, 01:24
Auto: kia Ceed 1.6 GT
Location: Bucuresti

Re: Garantie Volan

Post by micutu »

Am uitat sa pun un update, am fost la ei cu alte probleme si am intrebat si de schimbarea volanului pe garantie, mi-au zis ca volanul nu se mai schimba pe garantie, s-au schimbat la un momentdat dar acum numai se chimba.
In schimb poti merge cu masina la ei, iti demonteaza volanul, si mergi cu el la cei care se ocupa sa puna piele :), revii cu volanul la ei si il monteaza la loc.
A mistake repeated more than once is a decision

doio77
Posts: 773
Joined: 25 Nov 2007, 17:14
Auto: 1.6 CRDI 128hp City 2014
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Garantie Volan

Post by doio77 »

S-au stricat de tot, ar trebui sa schimbe anuntul garantie 7 ani din bara in bara !!!
1.6 CRDI 128hp City 2014 Planet Blue + optionale

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”