Kia Cee'd PE 1.6 GDI STAR 6MT TrackRed 2016

Arny
Posts: 35
Joined: 18 Mar 2016, 12:43
Auto: Ford C-Max 2.0 Tdci, 163 CP

Re: Kia Cee'd PE 1.6 GDI STAR 6MT TrackRed 2016

Post by Arny »

Salutare! In ultimele 2-3 saptamani nu am avut prea mult timp sa ne plimbam cu masina pentru ca asteptam primul nostru bebe si ne ocupam de pregatirile necesare evenimentului mult asteptat :santa: . Speram sa fie cadou de Mos Craciun si sa punem bebelina in cosulet sub brad dar se pare ca se mai lungeste asteptarea...

Chiar azi am facut un drum de circa 45 km cu masina dus-intors Cluj si putin prin oras si pot sa spun ca dupa fiecare drum parca ne place si mai mult masina. Consumul pe drumul de azi, cu aglomeratia tipica perioadei de sarbatori, a fost de 7,1l/100km. Singurul lucru de care nu suntem multumiti pe deplin este modul in care se inchid usile, adica trebuie actionate mai hotarat ca sa se inchida din prima. In rest suntem incantati de masina, e comoda, silentioasa, interiorul foarte modern si placut ochiului, se conduce foarte usor si motorul e suficient de potent sa faca masina fasneata la nevoie. Am parcurs mai putin de 500 km pana acum si abia asteptam sa trecem de 1000-1500 km ca s-o putem conduce si intr-un regim mai dinamic. Cele mai faine dotari ni se par luminile de viraj si pachetul de iarna cu scaunele si volanul incalzite!

Va uram tuturor un Craciun cu multe bucurii!
Kia Ceed PE Star 2016 MT6 1.6 GDI-135CP TrackRed
Ford C-Max Titanium 2011 MT6 2.0 TDCI-163CP Darkmicastone

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Kia Cee'd PE 1.6 GDI STAR 6MT TrackRed 2016

Post by MeGeNe »

@Arny, cu tine m-am intalnit sambata prin Sinaia?
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

dragosionel
Posts: 1
Joined: 17 Aug 2018, 21:49
Auto: Ceed
Location: Iasi

Re: Kia Cee'd PE 1.6 GDI STAR 6MT TrackRed 2016

Post by dragosionel »

salut, pe motorizarea de mai sus ati sesizat la aprox.90k de km un zgomot ca un tacanit metalic provenita din zona de deasupra dreapta a motorului?

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”