praguri indoite la vulcanizare

andrew14_maverick
Posts: 23
Joined: 29 Mar 2017, 10:39
Auto: Kia Ceed SW 1.6 GDI

praguri indoite la vulcanizare

Post by andrew14_maverick »

Salut,

A mai patit cineva cu Ceed 2 sa ii fie ridicata masina doar din fata astfel incat sa se poata demonta si roata de pe spate? Si sa fie indoite nervurile de la praguri din cauza asta? Din pacate am observat dupa o luna si jumatate de la ultima vizita la vulcanizarea la care am apelat la ultimele 3 schimburi. Prima oara tot asa au procedat, iar a doua oara am prins liber singurul elevator pe care il au. Culmea e ca sunt si cam scumpi dar nu isi permit macar 2-3 elevatoare.

E vina bizonilor carora le e lene sa mai puna inca o perna de aer sau cric? Sau sa dea jos cate o roata? Sau e slaba masina la nervurile pragurilor? Banuiesc ca nu e o chestiune de abordat la garantie, dar astept pareri. Am atasat 2 poze, insa nu sunt foarte clare, incerc sa fac unele mai bune.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: praguri indoite la vulcanizare

Post by BAU »

Idioti puturosi , nici o masina nu trebuie ridicata de la jumatate , sigur se vor indoi pragurile .Daca vor sa castige timp sa o ridice cu ambele roti ar trebui sa foloseasca doua cricuri . De aceea in zonele de ridicare ( de langa roata ) caroseria este intarita . Nu iti va rezolva nimeni pe garantie .
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

andrew14_maverick
Posts: 23
Joined: 29 Mar 2017, 10:39
Auto: Kia Ceed SW 1.6 GDI

Re: praguri indoite la vulcanizare

Post by andrew14_maverick »

Banuiam ca nu are treaba cu garantia. Ma gandeam macar sa incerc sa le trimit ANPC-ul pe cap, poate ii dezvata de aceste obiceiuri imbecile.

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: praguri indoite la vulcanizare

Post by BAU »

Ai putea sa faci asa ceva si chiar ar trebui sa aibe efect . DAR ANPC-ul nu incepe nici un demers decat daca ai o dovada palpabila . Un bon sau o factura emisa de catre respectivii pentru masina ta sau pe numele tau .
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

andrew14_maverick
Posts: 23
Joined: 29 Mar 2017, 10:39
Auto: Kia Ceed SW 1.6 GDI

Re: praguri indoite la vulcanizare

Post by andrew14_maverick »

Nu cred ca mai am bonul, insa le-am lasat rotile de iarna la hotel si am procesul verbal de la ele. Si am si tranzactia din ING Homebank, am platit cu cardul.

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: praguri indoite la vulcanizare

Post by BAU »

Sunt suficiente . Arata ca ai avut ( si ai o relatie cu ei ). Intra pe site-ul ANPC , trimite aceste documente scanate si scrie-le nemultumirea ta . In 30 zile max. o sa ai un raspuns sigur in favoarea ta. Asa am facut si eu intr-un litigiu cu Vodafone si s-a rezolvat .
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

andrew14_maverick
Posts: 23
Joined: 29 Mar 2017, 10:39
Auto: Kia Ceed SW 1.6 GDI

Re: praguri indoite la vulcanizare

Post by andrew14_maverick »

Acum am descoperit ca am si bonul, este capsat la procesul verbal de la hotelul de anvelope. Maine dimineata trec pe la vulcanizare sa vad ce au de zis, in functie de atitudinea lor urmeaza sau nu sesizarea la ANPC. Multumesc pentru sfaturi si Sarbatori fericite!

andrew14_maverick
Posts: 23
Joined: 29 Mar 2017, 10:39
Auto: Kia Ceed SW 1.6 GDI

Re: praguri indoite la vulcanizare

Post by andrew14_maverick »

Am fost la baieti, s-au scuzat si mi-au indreptat pragurile, asa ca am hotarat sa ii iert de data asta :)

Post Reply

Return to “Probleme”