probleme radio

alecs.veres
Posts: 2
Joined: 04 Apr 2018, 16:30
Auto: KIA Cee'd 2017
Location: Brasov

probleme radio

Post by alecs.veres »

Salutare,

Am un Kia Cee'd noua, fabricat in 2017. Am sub 1000 km cu ea.

Am o problema la radio si nu am reusit sa-i dau de cap. Orice post radio setez, bazaie, unele mai tare de nu intelegi nimic, altele mai putin, dar tot bazaie. E ca si cum si-ar pierde din intensitatea semnalului.
Orice setare si combinatie de setari am incercat, nu i-am dat de cap.

Ce setari sa pun? sau care credeti ca ar fi problema?

Multumesc in avans.

Fratello
Posts: 237
Joined: 17 Dec 2017, 10:08
Auto: Ceed SW 1.4GSL
Location: Ploiesti

Re: probleme radio

Post by Fratello »

Pe KIA mea, tot din 2017, radio merge perfect ! Sugestia mea : la garantie cu ea !

LucStef
Posts: 3
Joined: 03 Feb 2018, 12:59
Auto: Kia
Location: Rom

Re: probleme radio

Post by LucStef »

Salut.

Daca ai avut probleme de la bun inceput, cel mai bine la garantie. Daca au aparut problemele intre timp, tot la garantie as zice, dar verifica si antena de pe masina inainte, sa nu fie ceva acolo. Ai fost la vreo spalatorie automata (cu perii)?

alecs.veres
Posts: 2
Joined: 04 Apr 2018, 16:30
Auto: KIA Cee'd 2017
Location: Brasov

Re: probleme radio

Post by alecs.veres »

Salutare,

O sa ma duc cu ea la garantie. E de la inceput si nu am fost la nici o spalatorie cu perii, etc.
Well, nasol. :) Nu pare grav, dar asa nu am chef sa ma duc cu ea la garantie :).

O sa va anunt ce am rezolvat.

va multumesc.
O saptamana usoara.

andrew14_maverick
Posts: 23
Joined: 29 Mar 2017, 10:39
Auto: Kia Ceed SW 1.6 GDI

Re: probleme radio

Post by andrew14_maverick »

Salut,

Am si eu o problema cu sistemul media, este cel cu display color mic si touchscreen. Dupa o anumita perioada de functionare ok, nu mai reactioneaza aproape deloc. Mai merg doar cele 2 butoane rotative, insa cel din dreapta, pentru selectarea melodiilor din lista, nu mai merge sa aleg o melodie, face doar scroll prin lista. Restul butoanelor sunt complet nefunctionale, inclusiv touchscreen-ul. Daca sunt pe radio nu mai pot trece pe CD decat daca ii dau eject (si asta merge) si il reintroduc. Insa restul problemei ramane. De obicei se rezolva cu off la intregul sistem si lasat 1-2 minute.

Si inca o chestie putin enervanta, daca am 100 de melodii pe CD sau stick USB imi numara doar vreo 33-34.

A mai patit cineva? Voi merge la garantie dupa ce imi aduc aminte sa filmez problema :)

Post Reply

Return to “Probleme”