Mufa far

chester619
Posts: 7
Joined: 31 Oct 2019, 18:01
Auto: Kia Cee'd
Location: Bucharest

Mufa far

Post by chester619 »

Buna seara, la inceput de an din pacate am lovit masina, long story short am un far smuls. Din pacate capota e un pic dereglata si mi--e frica sa o deschid ca n-o sa se mai inchida. Motiv pentru care apelez la voi, mufa de la far din pacate este sparta, asa cum se poate vedea in poza. As avea nevoie de poze cat mai detaliate cu mufa de la far pentru ca am fost in reprezentanta si mi-a spus ca nu vine singurica ci cu tot ansamblul care costa extraordinar de mult. Deci cine ma poate ajuta sa imi faca si mie poze mufei de la far pentru a o putea cauta, i-as fi pe veci indatorat.


Deasemenea, cine are informatii despre unde as putea gasi o astfel de mufa, sau daca aceasta mufa este folosita si la alte modele din gama kia ptr a putea extinde cautarile mele, i-as fi din nou indatorat si recunoscator.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

chester619
Posts: 7
Joined: 31 Oct 2019, 18:01
Auto: Kia Cee'd
Location: Bucharest

Re: Mufa far

Post by chester619 »

Salut din nou. Update la situatie, am reusit sa gasesc mufa la dezmemembrari, bineinteles la un pret ridicol de mare dar nu mai conteaza. O sa las aici o poza cu mufa, poate cineva o sa mai aiba nevoie candva. Am reusit sa o gasesc si in china, am dat comanda cand inca nu eram sigur ca aia este.

Acum ca am mufa trebuie sa trec la urmatoarea faza, si anume sa gasesc un electrician bun care sa scoata mufa de pe firele vechi si sa le puna pe firele masinii mele.
Aici intervine si rugamintea pentru recomandari, daca stiti electricieni auto foarte buni in Bucuresti sau Ilfov, va rog lasati un reply. Va multumesc mult.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Return to “Generalităţi”