Diferente cee'd PE star vs city ?

farcu96
Posts: 5
Joined: 01 Jul 2017, 14:45
Auto: Ceed 1.4

Diferente cee'd PE star vs city ?

Post by farcu96 »

Salutari ! Deschid acest topic in speranta ca ma puteti ajuta cu niste nelamuriri .
De aprox o luna ma gandesc sa achizitione un cee'd PE motorizare 1.6 gdi . Marea mea nelamurire este urmatoarea : care sunt diferentele estetice interior/exterior intre star si city? Cei care au aceast nivel de echipare daca ar putea atasa o poza- doua sau chiar un link de pe youtube le multumesc. La kia pe site nu functioneaza acel configurator 360 * ca sa imi pot face o idee despre cum va arata masina.. Am gasit pe kia.uk niste informatii mai detaliate insa la ei sunt 4 trim leveluri nu 3 ca la noi( best, star, city) excluzand modelele gt si gt-line , asadar nu stiu care model de la ei corespunde cu care de la noi .

Cei de la reprezentanta au zis ca diferente optice la exterior intre star si city nu exista, doar intre star/city si best ar fi.. Acum eu asta nu pot sti sigur si va intreb pe voi :)) Pur si simplu vreau sa stiu ce comand si sa fie masina cum imi doresc cand vine . Multumesc !

farcu96
Posts: 5
Joined: 01 Jul 2017, 14:45
Auto: Ceed 1.4

Re: Diferente cee'd PE star vs city ?

Post by farcu96 »

Nimeni?


Sent from my iPhone using Tapatalk

seba
Posts: 9
Joined: 12 Jun 2017, 13:42
Auto: Renault

Re: Diferente cee'd PE star vs city ?

Post by seba »

Salut!

Cred ca o sa trebuiasca sa iei optiunile linie cu linie.
Din pacate, configuratorul este destul de limitat; totusi la optiunea mai scumpa(nu stiu care e aia), se mentioneaza ce are in plus fata de versiunea anterioara.
La exterior nu ma astept sa fie mari diferente.
Fata de Best(ce am comandat eu), la exterior, cred ca ai pozitii cu LED, optiunea de a pune Xenon, si optiunea aia care aprinde proiectorul de pe partea catre care virezi.
Intr-adevar, la interior ma astept sa apara o diferenta mai mare intre versiuni.
Oricum, nu cred ca are cineva cum sa iti raspunda punctual. Va trebui sa intuiesti ce si cum se potriveste.

O zi faina!

farcu96
Posts: 5
Joined: 01 Jul 2017, 14:45
Auto: Ceed 1.4

Re: Diferente cee'd PE star vs city ?

Post by farcu96 »

Mersi ! Din cate am observat eu pe lista de dotari diferentele dintre star si city spre exemplu sunt farurile cu led, consola centrala, ceva pachete etc . Am vazut in postarile cu ceed-uri facelift de pe forum lucru ce ma interesa la exterior si din cate vad eu, diferenta intre Best si City/Star la exterior este cromul care contureaza geamurile si farurile de ceata . Deci cred ca mai ieftin ies atunci cu un star configurat "la sange" :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
Qalex21
Moderator
Posts: 535
Joined: 13 Feb 2014, 09:41
Auto: XCeed 1.5 T-GDi 48V 7DCT
Location: Voluntari

Re: Diferente cee'd PE star vs city ?

Post by Qalex21 »

Ce are standard City in plus comparativ cu STAR:

- Jante si anvelope aliaj 205/55/R16 + discuri frana fata 16"
- Geamuri electrice spate cu sistem Auto UP/DOWN
- Cotiera centrala spate cu suport pahare
- Bluetooth
- Pachet travel (carlige bagaje prtbagaj, plasa bagaje, cutie depozitare sub podea portbagaj, priza portbagaj)
- Pachet consola centrala (cotiera centrala cu spatiu depozitare si functie reglare + fascie culisanta peste suport pahare, guri aerisire pentru pasagerii din spate, frana de mana electrica)
- Combinatie lumini spate de tip LED
- Bord tip Supervision + 7" Full TFT LCD info

Post Reply

Return to “Generalităţi”