Pedale aluminiu kia ceed 2

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Pedale aluminiu kia ceed 2

Post by crinamatei »

Initial cand am configurat masina era si o optiune: Pedale din aluminiu 56 €. Sau sunt incluse in pachetul sport. Neavand acest pachet si nici nu am vazut la vremea acea cum arata acele pedale, nu le-am cumparat. Acum 1 luna le-am vazut pe net si le-am luat. De pe Ebay platite prin paypal livrare gratuita. http://www.ebay.com/itm/271875098899
Au ajuns in 3 saptamani din care 1 saptamana s-au plimbat prin Romania. Au venit din Korea ambalate ok, piese originale, caliatea foarte buna. Montajul foarte simplu, doar pedala de aceleratie se prinde intr-un surub, ambreiaj si frana se prind peste metalul pedalei si footrest-ul se prinde in cleme. Sunt identice cu cele de pe masina doar ca au o placa de aluminiu cu elemete de cauicuc.
... da si pretul e sub jumate fata de optiunea dealerului. Sunt pe net si alte copii dar nu arata la fel de bine si s-ar putea sa difere si prinderea nefiind accesorii originale.
Pentru cei ce vor aceasta schimbare, recomand.

SergiuC
Posts: 24
Joined: 20 Jul 2017, 15:48
Auto: Ceed Best 1.4
Location: Constanta

Re: Pedale aluminiu kia ceed 2

Post by SergiuC »

Buna,
o intrebare, daca iti mai aduci aminte.
La inlocuirea pentru pedala de acceleratie, dupa ce ai desfacut surubul respectiv, cum ai dresprins pedala veche de bratul acceleratiei?

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Pedale aluminiu kia ceed 2

Post by crinamatei »

tin minte ca a iesit mai greu - cumva se declipseaza de parghia acceleratie, am reusit rasucind pedala in tro pozitie mai ciudata. Probabil trebuie un pic de forta aplicata - ma asteptam si eu sa iasa mai usor.

SergiuC
Posts: 24
Joined: 20 Jul 2017, 15:48
Auto: Ceed Best 1.4
Location: Constanta

Re: Pedale aluminiu kia ceed 2

Post by SergiuC »

Rezolvat.
https://youtu.be/734zGviborc?list=PLzU_ ... MKSVw2zX7a

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk


Post Reply

Return to “Generalităţi”