Test video KIA Proceed GT George Buhnici

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Test video KIA Proceed GT George Buhnici

Post by Ogy »

Poate cu alea de 125cc,ca un 600 face 0-100 in ~3 secunde,ca sa nu mai zic de 1000.
Sa stii ca ma opresc la semafor special sa-l intreb pe ala cati cmc are?! :lol: Patru roti mai bune ca doua cel putin in RO.
Nu ai inteles ideea. Ala mai trebuie sa ocoleasca o groapa, sa faca o curba, sa franeze si vezi mai sus cu 2 vs 4 roti. Desigur nu suntem pe circuit.

User avatar
GabiA
Posts: 498
Joined: 22 Aug 2007, 23:21
Auto: Kia Cee'd 1.4 2007
Location: Iasi

Re: Test video KIA Proceed GT George Buhnici

Post by GabiA »

Mi-ar fi placut ca testul sa se axeze mai mult pe comportamentul dinamic al masinii si mai putin pe partea de look exterior.
ceed gt nu mi se pare un concurent pt golf gti ci mai mult este o masina tinereasca ca aspect, cu un motor mai puternic si cu o garantie si mai buna. Doar pretul pare marisor, nu stiu daca au reusit sa vanda vreo masina.
Cee'd 1.4 best 2007 --> E neagra ... si a fost mea Jurnal de bord
Acum: Skoda Karoq 2018 4x4 2.0 TDI DSG

lucianian
Posts: 69
Joined: 28 Mar 2013, 15:35
Auto: kia ceed 2.0DSL

Re: Test video KIA Proceed GT George Buhnici

Post by lucianian »

Comportament dynamic? Pai asta e un test facut de buhnici si un putzoi. Ai impresia ca se pricep la masini?

User avatar
GabiA
Posts: 498
Joined: 22 Aug 2007, 23:21
Auto: Kia Cee'd 1.4 2007
Location: Iasi

Re: Test video KIA Proceed GT George Buhnici

Post by GabiA »

Pentru niste teste realizate in timpul liber, mie mi se par f ok. Eu le-am urmarit cam pe toate si sunt mai "profesioniste" decat multe emisiuni automobilistice realizate pe la noi.
Il apreciez pe Buhnici, investeste timp si bani in pasiunea pt masini. "Marean" avea o atitudine mai puerila, dar s-a mai maturizat si el, iar discutiile dintre cei doi au evoluat.
Cee'd 1.4 best 2007 --> E neagra ... si a fost mea Jurnal de bord
Acum: Skoda Karoq 2018 4x4 2.0 TDI DSG

User avatar
moguai
Posts: 401
Joined: 04 Sep 2007, 21:40
Auto: Subaru WRX STI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Test video KIA Proceed GT George Buhnici

Post by moguai »

si eu am urmarit multe emisiuni de`ale lui, insa omul e total atehnic. repeta parca dintr`o brosura de prezentare de la dealer niste chestii, e cam black-box orice masina pt el.
marean ala e si mai si...
teste cat de cat ok in romania fac cei de la turatii.
Ex: Ceed 1.4 Best, Kompass Blue
Ex: Subaru Impreza 2.0S, Pearl White
Now: Subaru Impreza WRX STI 2.5T, Rally Blue & Ceed 1.4 City

Post Reply

Return to “Generalităţi”