probleme in garantie

Secţiune destinată strict solicitării de răspunsuri tehnice de la service-urile autorizate KIA
Forum rules
1. Pe un subiect deschis va posta doar cel care l-a deschis şi a adresat întrebarea, service-ul vizat sau persoana care postează în numele acestuia, sau importatorul. În cazuri excepţionale se poate cere acord de postare ucp.php?i=pm&mode=compose&u=2
2. Se recomandă nominalizarea service-ului/~lor vizat/e. În caz contrar, ne rezervăm dreptul de a contacta orice service iar orice reprezentant al vreunui service este îndreptăţit să răspundă.
3. Sunt interzise orice discuţii care nu sunt întrebări tehnice adresate service-urilor
foaa
Posts: 51
Joined: 15 Mar 2008, 12:08
Auto:
Contact:

probleme in garantie

Post by foaa »

Salut baieti eu am fost la garantie cu kia a mea i5 crdi
probleme
1 troncane pe dreapta
2 volanul merge in trepte
3 are discurile strambe si cand am peste 130 si trebuie sa franez trebuie sa tin zdravan de volan
4 scartaie scaunul

rezolvari cele spuse de cei de la kia pe sos giurgiului
1 nu are nimic mise pare mie
2 nu este adevarat este totul ok
3 am calat eu discurile si nici macar nu au facut nici un test si din spusele lor maxim este 8 mm cred si eu am 18mm deci calatul nu se face asa, am intrebat si eu si eu, nu pot face nimic doar sa le slefuiasca pe garantie ce ma costa 100 ron tot pe mine
4 este normal este vina mea sunt prea plinut nu au ce face nu e treaba lor PS eu am 100kg
astea toate spuse din gura tipului de la garantii

eu am zis si chiar ca ma tin de asta ca ma duc cu OPCul pe capul lor sa imi faca testul de fata cu aia si sa le arate lor unde scrie si ce dc nu imi rezolva macar discurile si troncanitul

PS partea cu franele este grava in weekend acum era sa pierd controlul la masina ca aveam 140 si am vrut sa ma opresc dintr-o depasire si a inceput sa imi fuga in toate partile si sa se smuceasca volanul in mana

astept sugesti si sfaturi ce sa fac
KIA RIO STYLE 1.5CRDi 110cp 235Nm TROPICAL RED
B-74-GRC

Return to “Întreabă un service”