zgomot spate kia sportage

Secţiune destinată strict solicitării de răspunsuri tehnice de la service-urile autorizate KIA
Forum rules
1. Pe un subiect deschis va posta doar cel care l-a deschis şi a adresat întrebarea, service-ul vizat sau persoana care postează în numele acestuia, sau importatorul. În cazuri excepţionale se poate cere acord de postare ucp.php?i=pm&mode=compose&u=2
2. Se recomandă nominalizarea service-ului/~lor vizat/e. În caz contrar, ne rezervăm dreptul de a contacta orice service iar orice reprezentant al vreunui service este îndreptăţit să răspundă.
3. Sunt interzise orice discuţii care nu sunt întrebări tehnice adresate service-urilor
nicuB
Posts: 22
Joined: 24 Feb 2010, 11:51
Auto:

zgomot spate kia sportage

Post by nicuB »

buna ziua,

vad ca mai multi membri ai acestui forum se plang de diverse zgomote in partea din spate a masinii. ma gandesc ca poate vreun service a descoperit sursa zgomotelor, mai bine zis, cel putin la mine, a scartaiturilor. concret, cand merg cu masina, Sportage, pe drum denivelat se aud niste scartituri foarte suparatoare la partea din spate. am fost cu ea in service, in TM, am facut un drive test, au auzit zgomotele, dar nu au facut nimic, sau mai nimic. mi-au spus ca poate e de la bucse, sa imi cumpar, CULMEA, eu un un spray cu vaselina si sa dau pe la bucse. precizez ca masina o am din 2009, 18.000km, nu am fortat-o pe drumuri desfundate. asta iarna au inceput zgomotele, m-am gandit ca sunt de la frig, dar nu au incetat nici cand gradele au urcat la +. totusi odata cu incalzirea vremii parca nu mai face chiar asa de des.

multumesc

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: zgomot spate kia sportage

Post by tipitip »

Părerea mea e să încerci şi pe la Luk Motors Arad sau Evo 10 Motors Hunedoara sau din nou la Asia Motors, nu ştiu. Nu de alta, dar n-o să-ţi spună nici un service pe mail că la tine scârţâie din cauza aia sau ailaltă.
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Post Reply

Return to “Întreabă un service”