Probleme cu pierderea memoriei la computerul mașinii la Venga

Secţiune destinată strict solicitării de răspunsuri tehnice de la service-urile autorizate KIA
Forum rules
1. Pe un subiect deschis va posta doar cel care l-a deschis şi a adresat întrebarea, service-ul vizat sau persoana care postează în numele acestuia, sau importatorul. În cazuri excepţionale se poate cere acord de postare ucp.php?i=pm&mode=compose&u=2
2. Se recomandă nominalizarea service-ului/~lor vizat/e. În caz contrar, ne rezervăm dreptul de a contacta orice service iar orice reprezentant al vreunui service este îndreptăţit să răspundă.
3. Sunt interzise orice discuţii care nu sunt întrebări tehnice adresate service-urilor
Bal
Posts: 1
Joined: 25 Dec 2021, 23:10
Auto: Venga
Location: Gherla

Probleme cu pierderea memoriei la computerul mașinii la Venga

Post by Bal »

Buba.Am o problema și nu știu cum sa ii dau de capăt. Am montat pe masina senzori de parcare.Functioneaza ok,dar la terminarea lucrării am observat ca mașina nu se mai închide din telecomanda ,pierde setările de ora și data,pierde setările de AC adică revine la o poziție aceiași tot timpul.Scot cheia din contact și se întâmplă toate acestea.Ca și cum u tine minte o serie de setări.Am verificat siguranțele din bord si cele din fata de la motor.Sunt ok.De fiecare data când scot cheia din contact se pierd setările.Si mașina nu se mai închide din telecomandaiar dacă vreau sa o închid cu cheia în broasca se închide doar ușa la șofer celelalte rămân deschise.Ce sa pot face?

Return to “Întreabă un service”