intarzieri la livrarea comenzilor

Secţiune destinată contactului cu importatorul
Forum rules
Întrucât secţiunea este destinată contactului cu importatorul iar acurateţea informaţiilor este o necesitate, Regulamentul se va aplica cu stricteţe.
draghici flavian
Posts: 5
Joined: 27 Jun 2010, 15:09
Auto:

intarzieri la livrarea comenzilor

Post by draghici flavian »

Am platit masina un KIA CEE D SW integral pe data de 31.03 2010 cu termen de livrare de 60 de zile prevazut in contract dar nici pana azi 27.06. 2010 nu am primit decat promisiuni mincinoase din partea dealerului ASIA MOTORS TIMISOARA care de fapt nu a platit integral masina si care de fapt nu doreste sa imi dea nici o informatie cu privire la sumele platite de catre ei in contul masinii .Este o neseriozitate si o nesimtire totala din partea ASIA MOTORS TIMISOARA care pur si simplu te sfideaza si care isi permit sa isi bata pur si simplu joc de clientii care si asa sant din ce in ce mai putini in conditiile economice actuale .Am sa -i actionez in instanta inclusiv pe linie penala pentru inselaciune , am sa-i reclam la protectia consumatorului si am sa le deschid si un proces civil pentru daune materiale.Din pacate cam aceeiasi atitudine am intalnit-o si la KIA ROMAUTO .

ciulian_a
Posts: 14
Joined: 26 Sep 2010, 16:54
Auto:

Re: intarzieri la livrarea comenzilor

Post by ciulian_a »

Salut!
Am si o intrebare legata de livrare.
Am facut o precomanda pt kia proceed pe data de 1 oct 2010. Am platit 1000 lei si am adus 3 vouchere.
Dupa o sapt m-a sunat dealer-ul si mi-a confirmat validarea voucherelor.
Acum 10 zile m-a sunat si mi-a spus ca a sosit seria caroseriei, asa ca pot sa platesc masina.
Am trecut pe la magazin (IMG) si mi-au dat o factura proforma cu care sa platesc la banca masina.
Am platit, am facut o copie a foaiei de depunere si le-am trimis-o. Am fost informat ca in aprox. 10 zile vine masina.
Problema e ca nu am facut nici un contract cu ei, asa cum am citit in post-urile de mai sus, pt ca n-am stiut!
Sa ma ingrijorez??????

Post Reply

Return to “Colţul importatorului”