Cumpar Ceed

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
underdawg
Posts: 24
Joined: 01 Jun 2008, 13:36
Auto:

Cumpar Ceed

Post by underdawg »

Salutare!

Cash sau cu preluare leasing. Nu ma intereseaza oferte de peste 9.000 E indiferent de dotari. Nu ma intereseaza modele avariate.
Lasati aici detalii complete si va voi contacta eu daca ma intereseaza sa discutam.
Sunt din Bucuresti. Nu ma grabesc.
Astept doar oferte serioase si de bun simt.

:mrgreen:

underdawg
Posts: 24
Joined: 01 Jun 2008, 13:36
Auto:

Re: Cumpar Ceed

Post by underdawg »

Nu pot da edit: va rog sa precizati si pretul pe care il doriti pe masina si daca acceptati orice fel de test.

Inca mai caut.

Prefer HB sau SW
Pro doar daca e la super oferta :)

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Re: Cumpar Ceed

Post by aktymel »

mai bine spnue tu ce anume doresti si de cati bani esti dispus sa dai pe un ceed. Sincer nustiu cine si-ar vinde ceedul pe mai putin de 9000 de eur. Poate unul alergat bine .... de prin 2007.
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

underdawg
Posts: 24
Joined: 01 Jun 2008, 13:36
Auto:

Re: Cumpar Ceed

Post by underdawg »

Cine nu si-l mai permite sau vrea un upgrade.

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Re: Cumpar Ceed

Post by aktymel »

Upgrade vreau si eu! mi-as lua un 1.6 crdi diesel .... dar care costa 14 mii eur. insa nici benzinarul meu de 1.4 din 2008(20.000 de km) nu l-as da pe mai putin de 10.000 de eur. in care am investit niste bani si am personalizat cat de cat masina...App. 9700 obtin de la casco daca o dau dauna totala :lol:
cateva add-onuri :
-grila xr
-xenon
-statie+subwoofer 1000W
-jante 16" cauciucuri 205/55
-folie Llumar 100% spate; 30% fata
-piele volan+schimbator
-alte chitibusuri care nu-mi vin acum in minte
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

underdawg
Posts: 24
Joined: 01 Jun 2008, 13:36
Auto:

Re: Cumpar Ceed

Post by underdawg »

Esti foarte optimist cu cei 9600 la dauna totala :)

Astept oferte, am vazut cateva anunturi pe la 8000-8500 (best) dar poate gasesc si ceva mai bun.

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cumpar Ceed

Post by dbajan123 »

ceva mai bun decat 8000!!!...sunt sigur ca orice ceed sub 8500e ori e din primele ori foarte fugarit ori de la o firma ceva.
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cumpar Ceed

Post by costelo »

Sub 8000-8500 .....poate doar busite
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

somerio
Posts: 13
Joined: 28 Jul 2008, 14:33
Auto:

Re: Cumpar Ceed

Post by somerio »

underdawg wrote:Salutare!

Cash sau cu preluare leasing. Nu ma intereseaza oferte de peste 9.000 E indiferent de dotari. Nu ma intereseaza modele avariate.
Lasati aici detalii complete si va voi contacta eu daca ma intereseaza sa discutam.
Sunt din Bucuresti. Nu ma grabesc.
Astept doar oferte serioase si de bun simt.

:mrgreen:

Am postat putin mai devreme un nou topic. As vrea sa predau un leasing pe care l-am facut in iulie 2008. Perioada e ceva cam lunga (10 ani). Am platit un an jumate, ceea ce inseamna ca mai sunt in jur de 100 de rate. Rata este de 120 EUR (TVA inclus) si in plus as vrea sa-mi recuperez si o parte din avans. Daca iti permiti sa dai mai mult de 120 de EUR pe luna si sa scurtezi perioada... cred ca e rentabil.

viewtopic.php?f=50&t=7006

gasesti aici si cateva detalii despre masina... precum si o adresa de mail la care ma poti contacta...

Bafta !
Kia Cee'd 1,4 GSL MT BEST

All Blacks
Posts: 60
Joined: 21 Mar 2008, 20:47
Auto:
Location: Navodari

Re: Cumpar Ceed

Post by All Blacks »

Kia cee'd hb,1,4 gsl,blue kompas,varianta de baza,achizitionata pe 15 dec 2007,29.000km,preluare leasing:avans 3500E,60 rate a 230 E cu casco inclus la alliant tiriac(60 E pe luna),fara valoare reziduala,plitit 22 rate.Imi vreau doar avansul.
1,4 gsl,blue compass,CT-08-XRJ.

vicentiu
Posts: 2
Joined: 23 Feb 2009, 22:35
Auto:

Re: Cumpar Ceed

Post by vicentiu »

cee'd sw alb, best, august 2008, 40000km , foarte ingrijita -8500 euro

underdawg
Posts: 24
Joined: 01 Jun 2008, 13:36
Auto:

Re: Cumpar Ceed

Post by underdawg »

Nu inteleg cum vreti sa va recuperati si banii dati pana acum, adica ati folosit atat timp masina GRATIS, ati luat-o pe euro mai IEFTIN, inainte de CRIZA.
Romanu tot roman...

Am zis ca vreau doar oferte serioase...

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cumpar Ceed

Post by RLK »

Mi se pare un pic aiurea atitudinea ta... De ce sa nu recuperezi banii bagati in masina? Practic AM PLATIT si AM FOLOSIT-O... tu de acum VEI PLATI si o VEI FOLOSI. Nu inteleg care e nedumerirea ta....
Daca noi am folosit-o gratis, tu vrei sa faci exact acelasi lucru. Vrei masina cat mai buna, la un pret cat mai mic. Vrei sa faci o afacere. Daca e criza, sa fie pentru toata lumea, nu?
Uite iti propun eu o oferta: imi dai mie echivalentul in lei a cat am platit la vremea respectiva (avans + 15 rate), strict dupa chitante, si iti predau eu leasingul meu. Mai sunt de achitat 69 rate a 136 euro cu tva inclus plus valoare reziduala 2000 euro.
Insa daca detii 9000 de euro cash,cea mai buna solutie ar fi sa iti iei una in leasing NOUA, cu avans cat mai mare, ca sa ai cat mai putin de platit ulterior.
:wink:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Cumpar Ceed

Post by danny86 »

eu sunt de parere......ca niciodata nu poti sa iti recuperezi banii in totalitate....chiar daca ei reprezinta doar avansul.......bine....nu poti sa ai pretentia sa ii recuperezi pe toti asa cum doreste all blacks adica 3500 de euro......dar macar acolo 1000.....1500 de euro se poate.........niciodata nimeni nu o sa iti ofere cat ai dat pe ea si in aceeasi situatie nimeni nu o sa doreasca sa ti-o dea pe gratis......dar aici sunt parerile impartite

Asa cu 3500 de euro avans pe o perioada mai scurta de timp sau mai lunga dupa caz ti-o poti lua nou nouta si nu la mana a 2
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cumpar Ceed

Post by Ogy »

Daca nu aveti o oferta pentru @underdawg, va sugerez, sa incepeti un nou topic, unde sa postati ce va, sau ce nu va convine.
El este indreptatit sa vrea cu suma N voi aveti dreptul sa o dati cu suma N.
N= dupa gustul, dorinta fiecaruia.
Nu mai fiti off-topic.
Va multumesc anticipat in speranta ca nu am jinit pe nimeni. Lasati topicul omului in pace. Discutiile sunt binevenite dar creati-va voi acest loc, mai lasati si pe altii sa respire. :)

Post Reply

Return to “Bazar”