Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
Geo_B
Posts: 2
Joined: 04 Aug 2023, 11:10
Auto: Kia Ceed SW 2008
Location: Bucuresti

Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Post by Geo_B »

Salutare tuturor,

Scriu cu intenția de a vinde autoturismul Kia Ceed SW pe care îl dețin și de care sunt foarte mulțumit. Este mașina care ne-a purtat cu bine prin tara dar și prin Europa, fiind suficient de spațioasă și vivace pentru 2 adulți cărora li s-au adăugat ulterior 2 băieți!

Date esențiale despre mașină:
> mașină din 2008, motor diesel 2.0 CRDI 140 hp, cutie manuala 6 trepte, Euro 4, culoarea bej, 174.500 km
> un singur șofer, fără accident
> cele mai importante dotări: ESP, 6 airbag-uri, aer condiționat automat, încălzire scaune față, senzori parcare spate, geamuri electrice față, jante aliaj ușor 16 inch, priza electrica portbagaj, set cauciucuri iarna aditionale celor de vara montate pe masina, plasa ancorare portbagaj, proiectoare ceață, etc.
> servisarea s-a făcut în rețeaua Kia chiar și după terminarea garanției
> ultimele intervenții făcute din 2020 în prezent: schimbare kit ambreiaj plus volanta masa dubla origine Kia, amortizoare noi, înlocuire piele volan, lamele ștergătoare față plus lunetă (toate susținute cu facturi).

Dacă mașină prezintă un interes real, rog telefon la 0724323758 pentru alte detalii și negocieri, după caz.

Zi minunată!

paiulaurentiu
Posts: 10
Joined: 26 Dec 2012, 19:56
Auto: Kia picanto

Re: Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Post by paiulaurentiu »

Pret ? Poze ?

Crisss
Posts: 62
Joined: 15 Mar 2020, 16:48
Auto: Kia Ceed 1.6 GLS MT
Location: Bucuresti

Re: Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Post by Crisss »

Cred ca intra la "alte detalii si negocieri" :lol:
Negrilica mea: KIA Ceed 1.6 GLS MT 122 CP, 2008, benzina. ODO 79000km.

Geo_B
Posts: 2
Joined: 04 Aug 2023, 11:10
Auto: Kia Ceed SW 2008
Location: Bucuresti

Re: Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Post by Geo_B »

Crisss, raspund prin a spune ca umorul bun nu a făcut decât bine, activează mușchi pe care altfel nu ii folosim, eu personal am surâs la remarca ta!

Pe de alta parte, consider ca oricine găsește in descrierea mașinii suficiente argumente pentru a fi cu adevărat interesat de ea va găsi 5-10 minute libere pentru a da un telefon pentru a se lamuri despre preț și alte detalii semnificative... Ce contează un preț mic/mare dacă nu vrei diesel, sau nu vrei motor de 2000 cc, sau nu o mașină din 2008?

Dar dacă vrei o Kia Ceed din prima generație, spațioasă (SW), diesel, fara accidente, cu servisare Kia, condusa de un singur șofer, etc, sunt doar la un telefon distanță, nu cred ca e prea greu.

Stimă.

User avatar
AdyAero
Posts: 78
Joined: 16 May 2018, 18:44
Auto: Kia Sportage (NQ5) 1.6 TGDI MT
Location: Bucuresti

Re: Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Post by AdyAero »

In opinia mea, un vanzator care nu 'pierde' el 5-10 minute sa puna poze reale cu obiectul vanzarii si ma pune pe mine sa imi pierd timpul este un vanzator neserios.
Tu ai cumpara de pe emag chiar si un obiect nou fara poze?

Crisss
Posts: 62
Joined: 15 Mar 2020, 16:48
Auto: Kia Ceed 1.6 GLS MT
Location: Bucuresti

Re: Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Post by Crisss »

Geo_B a fost o glumita care sa te gadile la sentiment sa ne pui si noua niste poze cu jucaria, ca pina la urma sintem pe un forum de kia fans.
Legat de partea de vanzare treaba ta cum alegi sa-i faci reclama, eu doar vroiam s-o vad:P
Sper sa nu te fi suparat si scuze de offtopic!
Bafta la vanzare!
Negrilica mea: KIA Ceed 1.6 GLS MT 122 CP, 2008, benzina. ODO 79000km.

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Vând Kia Ceed SW 2008 2.0 CRDI

Post by quelloo »

daca era pe site de anunturi deja era filtrat afara fara poze de catre mine.
si, nu as fi sunat niciodata cand e vorba de o cumparatura asa mare. trebuie sa ai scris exact ce zice proprietarul ca are masina. telefonul este zero barat pentru mine in situatia asta
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

Post Reply

Return to “Bazar”