Vand Kia Cee'd Face Lift

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
MihaiOancea
Posts: 2
Joined: 31 May 2019, 15:07
Auto: Kia Cee'd
Location: Cluj-Napoca

Vand Kia Cee'd Face Lift

Post by MihaiOancea »

Salutare tuturor,

Asa cum regasim in subiect, intentionez sa vand autoturismul personal, astfel ca voi incerca sa fiu cat se poate de transparent si fair .

Auto a fost achizitionat de nou in anul 2010 . Activand nu mai putin de 10 ani in cadrul Kia, am achizitionat autoturismul prin compania Autodox / VB leasing si am reinmatriculat-o in anul 2015 pe persoana fizica .
Istoricul de service este complet efectuat la Autodox intre 2011-2017 si la Eurial Invest intre 2017-2018, pt fiecare intrare in service exista facturi.

In perioada de garantie nu am schimbat nimic sau doar bucsi/ bielete antiruliu iar dupa terminarea garantiei ( 2018 ) am schimbat arcurile fata dupa ce a cedat cel din partea dreapta, mai precis s-a rupt o spira din arc si am decis sa inlocuiesc ambele arcuri, cum recomanda manualul .
Deasemenea am schimbat discuri fata si spate / placute de frana fata si spate in 2018 .

Am incercat sa evidentiez in fotografii starea autoturismului iar pentru a fi mai transparent descriu aici observatiile :

- Stop stg spate fisurat, transpira si recomand inlocuirea acestuia
-Aripa dr spate usor infundata, necesita repartee / vopsire .
- La bara din fata in partea dreapta langa aripa exista o zona unde s-a exfoliat lacul sper sa se vada in imagine
- Poate cea mai deranjanta problema este cea a bordului , sunt convins ca posesorii de Cee'd au mai auzit de acea umflatura a bordului in partea superioara, ei bine nici eu nu am scapat :-)

Nu am niciun element de caroserie revopsit sau inlocuit. Nimic schimbat la motor, totul functioneaza ca si in 1-a zi.

Fiind motorizarea 1.4 - 90 CP este Euro 5 .

Kilometraj actual : 95.882 km, trebuie efectuata revizia fiind scadenta la 93.000 km ( indiferent daca se vinde sau nu aceasta va cadea in sarcina mea )

Culoare : Infra Red metalizat

Jante aliaj 15 '' cu anvelope care vor trebui schimbate vara viitoare. Detin si setul de iarna : jante + anvelope Nokian DOT 2018 o sg iarna + capace originale .

Autoturismul se poate vedea in Cluj - Napoca. Seria de sasiu : U5YHB511AAL216398

Accept orice testare intr-un service dorit de comparator, sunt nefumator , tapiteria curata fara uzura .

Pretul este 4.350 eur usor negociabil pt a remedia observatiile de mai sus.

In incheiere specific ca as vrea ca aceasta masina sa ajunga in posesia unui fan Kia, cred ca este cea mai fiabila motorizare pe care am avut-o, fara niciun fel de investitie .

Daca am postat anuntul aiurea as ruga un admin sa ma atentioneze,

Multumesc.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

MihaiOancea
Posts: 2
Joined: 31 May 2019, 15:07
Auto: Kia Cee'd
Location: Cluj-Napoca

Re: Vand Kia Cee'd Face Lift

Post by MihaiOancea »

Inchidem topicul, s-a vandut.

Locked

Return to “Bazar”